Otec se synem

Další skandál aerolinek: Pedofil na palubě, vyhlásil pilot. Bylo to jinak

Henry Amador-Batten se synem - 1
Zdroj: facebook
Henry se svým synem Benem
Téma:

Spojenými státy otřásá další skandál aerolinek. Posádka letadla United Airlines obvinila cestujícího z pedofilie. Měl osahávat pětiletého hocha na sedadle vedle. Jenže se ukázalo, že muž je chlapcovým otcem a pouze ho utěšoval, protože se bál letu.

Veřejné zostuzení a křivé obvinění z pedofilie. To všechno si musel vytrpět Henry Amador-Batten, který letěl s aerolinkami United Airlines z pohřbu svého otce. Incident se stal na lince z Newarku v New Jersey do Raleigh v Severní Karolíně.

 

Na sedadle vedle Henryho seděl jeho pětiletý syn Ben. Celé nedorozumění vzniklo ve chvíli, kdy mu Henry položil ruku na stehno, aby ho při turbulencích uklidnil. Stevard si ale situaci vyložil jinak a vše nahlásil pilotovi i policii. Tvrdil, že Henry hocha osahával na intimních partiích.

 

Kapitán po přistání vyhlásil pedofila na palubě a Henryho vyvedli policisté. Desítky kriminalistů ho pak vyslýchali celou hodinu, než jeho i syna propustili. "Musel jsem dokázat, kdo pro Bena jsem. Bál jsem se, že o něj přijdu. Zeptali se, jestli jsem jeho opatrovník. Uvěřili mi, až když jsem ukázal své doklady," popsal Henry deníku The New Daily.

 

 

GALERIE: Henry se synem Benem

1
/
5
Zdroj: facebook
Henry Amador-Batten se synem - 1

 

Henry totiž není biologickým otcem malého Bena. Dítě adoptovali s partnerem Joelem, který na případ jako první upozornil na sociální síti. "Byla to jen třešnička na dortu pro muže, který strávil dva týdny v Portoriku a vyrovnával se se ztrátou otce," napsal na facebook.

 

"Mohlo to rozdělit naši rodinu navždy. Pořád s tím bojujeme, nemůžeme uvěřit, že něco tak malého by nás mohlo tolik ovlivnit," svěřil se Henry. "Ben to pořád nezpracoval, je od té doby hodně citlivý. Nechápe, proč jeho otce odvedlo tolik policistů," dodal.

 

K incidentu došlo už 19. května, média na něj ale upozornila až teď. United Airlines totiž vydaly na svých stránkách oficiální omluvu. Ještě předtím prý rodině zavolala pracovnice aerolinek, která se za chování stevarda omluvila, zároveň ale poprosila, aby dvojice případ nijak nemedializovala.

 

 

V posledních měsících se to totiž v amerických médicích skandály aerolinek jen hemží. Vše odstartovaly právě United Airlines, jejichž posádka násilím vyvlekla nevinného pasažéra. Od té doby musela společnost řešit i smrt syna největšího králíka na světě nebo bodnutí muže škorpionem na palubě.

 

Stevard American Airlines měl zase uhodit ženu s dítětem v náručí a vyhodit ji i její kočárek z letadla. Následně vyhrožoval cestujícímu, který se maminky zastal. Na video se podívejte zde.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz