prázdninové změny

Pekelné léto v MHD: Čekají nás desítky výluk! Jaké budou u vás?

Letní jízdní řády
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Jaké změny se letos chystají u vás? (ilustrační foto)
Téma:

Letní prázdniny se vždy nesou ve znamení výluk a změn v jízdních řádech městské hromadné dopravy. Letos nejcitelněji zasáhnou obyvatele hlavního města, kde budou probíhat i mohutné opravy metra. Komplikace ale čekají i na lidi v jiných krajských městech.

Některé dopravní podniky už na svých stránkách plánované letní výluky a změny ohlásily. Doporučujeme ale sledovat aktuální vývoj, situace se může měnit.

 

Praha

Tramvaje

Z důvodu rekonstrukce kanalizace dochází od soboty 1. července do středy 9. srpna k dočasnému obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Moráň – Albertov.

 

Kvůli opravě tramvajové trati dochází od soboty 1. července do středy 5. července k dočasnému obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov a Ohrada – Spojovací.

 

Od soboty 1. července do pondělí 10. července dochází kvůli obnově rozvodného tepelného zařízení k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Hradčanská.

 

Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati dochází od soboty 1. července do pátku 1. září k dočasnému obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Březiněveská – Vozovna Kobylisy.

 

Výstavba vodovodního řádu v ulici Kostelecké změní od soboty 1. července do odvolání (přibližně 3 měsíce) trasy a zastávky pro linku číslo 202 mezi Ďáblicemi a Čakovicemi.

 

Kvůli obnově vysokonapěťového kabelu v ulici Nuselské dochází od úterý 4. července do neděle 30. července k dočasnému přemístění tramvajové zastávky Horky pro linky číslo 11, 14 a 96.

 

Z důvodu rekonstrukce vodovodu v ulici Lidické dochází od soboty 7. července do pondělí 31. července a od pondělí 31. července do úterý 15. srpna k dočasnému přemístění a zkrácení tramvajové zastávky Zborovská.

 

 

Metro

Z důvodu opravy trati dochází v sobotu 1. července do neděle 9. července k obousměrnému přerušení provozu metra na lince C v úseku Florenc – Pražského povstání. Důvodem je výměna pražců v úseku Muzeum - I. P. Pavlova. Zavedena bude náhradní doprava XC.

 

Od 11. července bude na pět měsíců omezen provoz v přestupní stanici Muzeum. Na lince A ve směru Depo Hostivař se bude opravovat nástupiště a vlak bude touto stanicí projíždět.

 

Od srpna se kvůli opravě eskalátorů uzavře výstup ze stanice Anděl ve směru k obchodnímu centru. Trvat bude devět měsíců. Výstup tímto směrem bude možný jen výtahem určeným pro vozíčkáře nebo východem směrem Na Knížecí.

 

Jaké změny vás o prázdninách čekají v Brně a Hradci Králové, se podívejte na další straně

1
2 3 4 5
VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom TN.cz