Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 4. 2018
anketa statisíce zastánců

Pes měl ženu chránit, roztrhal ji i syna. Nechte Chica žít, žádají lidé!

Pes Chico
Zdroj: Profimedia
Pes Chico roztrhal majitelku i jejího syna, podle lidí by měl ale dostat druhou šanci.

Více než čtvrt milionu Němců už podepsalo petici za záchranu života psa, který minulý týden v Hannoveru roztrhal svou majitelku a jejího syna. Útulek, kde je Chico držen, už obdržel stovky nabídek od lidí, kteří psímu zabijákovi dokonce nabízejí nový domov. Podle nich si totiž pes zaslouží dostat druhou šanci.

"Nechte Chica žít!" hlásá petice, pod kterou se podepsalo už více než 250 tisíc lidí. Pes měl být utracen poté, co minulý týden napadl svou majitelku Lezime K. (52) a jejího syna Liridona (27). Nyní úřady zvažují, že žádosti lidí vyhoví.

Anketa

Měl by být Chico podle vás utracen?

Hlasovalo 2793 lidí.

 

Těla ženy a syna našli v tratolišti krve ležet hasiči. Na místě neštěstí pak odchytili stafordshirského teriéra Chica, kterého už od začátku vyšetřování ze smrti dvojice podezírali. A pitva prokázala, že pes opravdu zabíjel. Dvojice vykrvácela kvůli zraněním, které jim způsobil, informuje portál The Guardian.

 

Psa si majitelka podle médií pořídila před osmi lety jako obranu před exmanželem, který ji v roce 2005 napadl sekerou a tehdy zrovna vyšel z vězení. Lezime po útoku zůstala připoutaná na invalidní vozík a měla strach o život svůj i dětí.

 

 

Psa držela doma v kleci, kvůli neustálému štěkání ale vytáčel sousedy, kteří si na ženu stěžovali úřadům. Sociální pracovníci měli za to, že zvíře je vycvičené k nelítostnému boji a tak se případ dostal až do rukou veterinární inspekce, která měla rozhodnout, jestli nebude lepší zvíře majitelce odebrat.

 

Případ ale nakonec "zapadl" a radní si nyní sypou popel na hlavu. Přiznali, že za tragédii jsou tak trochu zodpovědní, protože nebezpečného psa majitelce včas neodebrali. A to i přesto, že ho příliš nezvládala.

 

 

I proto nyní ale statisíce lidí bojují o Chicův život a zuřivě podepisují petice. "Zaslouží si druhou šanci s někým, kdo má se psy zkušenosti. Prosím, pomozme mu konečně si užít život plný lásky, který této rase náleží,“ apeluje na ostatní signatářka petice Corina Ludwigová.

 

Stovky lidí nyní psímu zabijákovi nabízejí nový domov, útulek, kde zvíře prozatímně drží, dokonce zaznamenal několik pokusů o jeho osvobození. Radnice se ale bojí, aby k podobné tragédii nedošlo znovu a hledá tak jiná řešení. "Snažíme se najít zařízení, které by bylo schopné zajistit, že už pro veřejnost dál nebude představovat nebezpečí,“ uvedl mluvčí Udo Möller.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak (ne)vybírat psa: Drsný příběh, který vám otevře oči
Nejčastější chyby, které děláme při krmení psa

lud TN.cz