Očkování pro koronaviru

Po očkování zemřelo 33 lidí! Vakcína za to přímo nemůže, zní z Norska

Očkování proti covidu-19 - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
18.1. 2021 22:32
Téma:

Norsko eviduje už 33 lidí, kteří zemřeli po očkování proti koronaviru. Podle šéfa tamější lékové agentury Steinara Madsena ale neexistují důkazy o přímé souvislosti úmrtí s vakcínou. Všichni byli starší 75 let a potýkali se s vážnými chorobami. Připustil však, že vedlejší účinky mohly mít na jejich zdravotní stav vliv.

Norská léková agentura klidní obavy z očkování proti koronaviru. V zemi zemřelo 33 lidí, u kterých se po podání vakcíny rozvinuly vedlejší účinky.

 

Všem ale bylo přes 75 let a bojovali s vážnými onemocněními, píše portál Daily Mail. Podle Steinara Madsena není možné prokázat přímou souvislost mezi jejich smrtí a očkováním.

 

"Covid je očividně pro většinu pacientů daleko nebezpečnější než vakcína," prohlásil šéf norského regulátora léčiv. Připustil však, že vedlejší účinky mohou zhoršit zdravotní stav těch, kteří se už potýkají s nějakou chorobou.

 

 

Doktoři by prý měli sami vyhodnotit, zda je vakcína pro vážné nemocné vůbec přínosem. Pokud budou rizika vyšší, očkování by dostat neměli.

 

Mezi nejčastější vedlejší účinky podle lékové agentury patří únava, nevolnost, závratě a bolesti svalů. Vyskytnout se mohou také horečky. Pitva prokázala, že 13 zemřelých se s těmito účinky po očkování potýkalo.

 

Očkování v Česku dál provázejí zmatky a problémy, někteří lékaři neměli vakcínu. Podívejte se na reportáž TV Nova:

Související témata:
TN.cz