Strážníci v hlavním městě řešili nevšední případ ztraceného chlapce. Toho nalezli, jak se bosý potuloval po sídlišti. Strážníkům následně řekl, že se jen snažil dostat ke své příbuzné, a jelikož si zabouchl dveře od bytu a doma nikdo nebyl, pokusil se trefit do cíle sám.
Pražští strážníci řešili tento týden případ ztraceného desetiletého Štěpána, který se sám potuloval po pražském sídlišti. Svým neobvyklým vzezřením ale upoutal pozornost tamního obyvatele, který na místo zavolal městskou policii.
„Muž si všiml bosého chlapce v pyžamu, který se sám potuloval po sídlišti v Řepích,“ uvedli strážníci na svých sociálních sítích. Chlapci se proto rozhodli okamžitě pomoci.
„Desetiletý Štěpán si omylem zabouchl byt. Máma odjela na závody se sourozencem, táta byl v práci. Štěpán měl den strávit s tetou, ale nevěděl přesnou adresu, kde bydlí, znal jen ulici,“ vysvětlili dále strážníci.
Rozhodli se proto Štěpána zavést k domu, ve kterém podle chlapce teta bydlela. Dveře bytu ale po zaklepání nikdo neotvíral. Museli se tedy uchýlit k jinému řešení.
„Kolegům na operačním středisku se nakonec ve spolupráci s policisty podařilo zjistit telefonní číslo na mámu. Do deseti minut si pak pro Štěpána přijela kamarádka rodiny,“ popsali vyústění případu strážníci.
Chlapce v mezičase usadili do policejního auta, kde byl v teple a bezpečí. Strážníci v souvislosti s případem poukázali na včasnou reakci neznámého muže, který chlapce nahlásil, a vyjádřili mu v příspěvku velký vděk.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz