zasněžená poušť

Pohled, který se jen tak nevidí. Písečné duny na Sahaře pokryl sníh!

Zasněžená Sahara - 4
Zdroj: Profimedia
Pouštní město v Alžírsku překvapil sníh
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 14:05
20.1. 2021 13:59
Téma:

Konečně ta správná zima. To si zřejmě v posledních dnech řeklo mnoho Čechů, zvlášť po loňské zimě, kdy bylo sněhu minimum. Sněžilo ale i v jiných končinách, dokonce i na místech, kde bychom to nečekali. Například na Sahaře. Podívejte se na vzácné záběry zasněžené pouště na severu Afriky.

V noci bývá na poušti chladno, na nízké teploty jsou tudíž obyvatelé Sahary zvyklí. Naproti tomu sníh a led, to je jiná. Bílá pokrývka zdobící zlatavé písečné duny se vidí opravdu jen zřídka.

 

Své o tom ví pouštní město Ajn Sefra, které leží v Alžírsku. Sníh tam za posledních 42 let zažili pouze čtyřikrát, uvádí zpravodajský web arabnews.com. Kromě ledna letošního roku se jednalo se o roky 1979, 2017, 2018.

 

 

Před třemi lety tam dokonce napadlo až 40 centimetrů sněhu. Nyní tam leží, jak ukazují fotografie, jen pár centimetrů. Fascinující snímky pořídil fotograf Karim Bouchetata a záhy se staly virálními.

 

..17 01 2021 Frost paints beautiful paintings of the ain sefra dunes Algeria # #

Zveejnil(a) Karim Bouchetata dne Nedle 17. ledna 2021

 

V posledních dnech teploty na Sahaře klesly až na -3 stupně Celsia. Leden je tam přitom, stejně jako v našich končinách, jedním z nejchladnějších měsíců v roce. Průměrné teploty se tam nyní pohybují okolo 14 stupňů.

 

Město Ajn Sefra se nachází v pohoří Atlas na severu Sahary ve výšce 1000 metrů nad mořem a je známo jako brána do pouště.

 

GALERIE: Zasněžená Sahara

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Zasněžená Sahara - 4

Související témata:
TN.cz