následky zemětřesení

Pohřbená v troskách, tříletou dívku vytáhli ze sutin v Izmiru po 91 hodinách!

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 14:19
3.11. 2020 13:59
Téma:

Turečtí záchranáři oslavují, po čtyřech dnech se z trosek jedné z budov ve městě Izmir, která se zřítila při pátečním velmi silném zemětřesení, podařilo vytáhnout malou holčičku. Ayda Gezginová strávila v sutinách 91 hodin. Při zemětřesení nicméně zemřelo nejméně 102 lidí.

V pátek zasáhlo Řecko a Turecko silné zemětřesení, velmi vážné škody a ztráty na životech hlásí například turecké město Izmir. Úřady už podle APTN potvrdily 102 obětí, záchranáři v troskách zřícených budov nachází stále další těla.

 

V úterý ohlásili úžasnou zprávu, po 91 hodinách od strašlivých otřesů nalezli v sutinách další přeživší. Z trosek vytáhli teprve tříletou Aydu Gezginovou. Den předtím se jim navíc podařilo nalézt a zachránit další dvě dívky, jedné ze zachráněných jsou tři, druhé čtrnáct.

 

Americká agentura pro geografii USGS uvedla, že Egejské moře zasáhlo v pátek zemětřesení o síle sedmi stupňů Richterovy stupnice. Turecké úřady hovoří o síle 6,6 stupně.

 

 

Největší škody způsobilo zemětřesení právě ve městě Izmir, podle APTN bylo zraněno téměř tisíc lidí. Se škodami se potýká také řecký ostrov Samos, kde v souvislosti se zemětřesením zemřeli nejméně dva lidé.

TN.cz