zveřejnění rozhodnutí

Pokuta 200 tisíc pro Babiše za střet zájmů: Přečtěte si důvody!

Premiér Andrej Babiš
Zdroj: TV Nova
Premiér Andrej Babiš
Téma:

Kompletní rozhodnutí v případu střetu zájmu premiéra Andreje Babiše (ANO) zveřejnil Středočeský kraj na svých stránkách. Můžete si přečíst jak odůvodnění obecního úřadu v Černošicích, který uložil Babišovi pokutu 200 tisíc korun, tak podrobnosti, proč krajský úřad rozhodnutí zrušil a vrátil jej zpět Černošicím k novému projednání.

Nezisková organizace Transparency International podala loni podnět na premiéra Andreje Babiše kvůli střetu zájmů na černošickou radnici. Pod ni spadají Průhonice, v nichž premiér žije. Podle organizace Babiš i přes převedení do svěřenských fondů nadále ovládá Agrofert a některá česká média.

 

Přečtěte si kompletní rozhodnutí černošického úřadu:

Rozhodnutí černošického úřadu o střetu zájmů Andreje Babiše [pdf]

 

Přečtěte si kompletní rozhodnutí krajského úřadu:

Rozhodnutí krajského úřadu o střetu zájmů Andreje Babiše [pdf]


Černošičtí úředníci dali Transparency International zapravdu a Babišovi udělili pokutu 200 tisíc korun. Proti rozhodnutí ale podali Babišovi právníci odvolání ke středočeskému krajskému úřadu. Ten rozhodnutí obecního úřadu zrušil a vrátil mu věc k novému projednání.

 


"Jedná se o dokumenty, po kterých dlouhodobě široká veřejnost, média a naše organizace volala, aby byly ze strany příslušných institucí a orgánu zveřejněny, protože se jedná o výsostně veřejný zájem, vzhledem ke střetu zájmů jednoho z nejvyšších ústavních činitelů země,“ řekl vedoucí analytik Transparency International Milan Eibl.
 

rod TN.cz