zasahují hasiči

Evakuace domu v Přerově! Kvůli neznámé látce a hrozbám souseda

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 21:48
19.12. 2019 15:03
Téma:

Přerovští policisté museli ve čtvrtek evakuovat celý dům. Měli totiž obavu z nebezpečného materiálu, který se nachází v jednom z bytů. Na místě zasahovali i pyrotechnici. Policisté evakuovali celkem 11 osob.

"Asistujeme policii při domovní prohlídce s nutnou evakuací osob v ulici Na Odpoledni v Přerově. Zásah vyžaduje nutná bezpečnostní a protipožární zabezpečení. K místu ze stanice Olomouc dorazil také hasičský evakuační autobus, celý zásah je koordinován PČR," uvedl Hasiči Olomouc na Twitteru.

 

Z bytu bylo evakuováno jedenáct lidí, pět z nich přečkalo nebezpečí v autobuse zaparkovaném v ulici, zbytek odjel za příbuznými. Kolem čtvrté hodiny odpoledne byla situace v domě prohlášena za bezpečnou a obyvatelé se mohli vrátit do svých bytů.

Zatím není jasné, o jaký materiál se jedná. "Nájemníkem bytu je muž, který v minulosti opakovaně vyhrožoval ublížením na zdraví zdravotníkům, úředníkům a dalším osobám v Přerově," popsala komisařka Miluše Zajícová.

 

 "Byl to podivín," shodují se obyvatelé domu ohledně majitele bytu.

 

Muž je podle policie podezřelý z nedovoleného ozbrojování. "Je v rukou policistů, kteří s ním provádí nezbytné procesní úkony. Situaci nepodceňujeme a ve věci provádíme další šetření. Bližší informace z důvodu probíhajících úkonů nelze v současnosti poskytnout," zakončila komisařka.

Související témata:
TN.cz