Policejní pátrání

Podezřelý se sám přihlásil policii, ta ho obvinila z vraždy v Praze!

Pátrání po osobě
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 22. 8. 2020
Téma:

Pražští policisté pátrali po muži, který byl původně podezřelý z pokusu o vraždu. Panovalo podezření, že mohl být ozbrojen, policie proto apelovala na veřejnost, aby se muže nesnažila zadržet. Podezřelý se nakonec sám dostavil na policejní služebnu, následně byl obviněn z vraždy, hrozí mu až 18 let ve vězení.

Policisté vyšetřovali nejprve pokus o vraždu, ten se měl stát 20. srpna na pražském Žižkově. V souvislosti s incidentem pátrali po muži.

 

"Hledaný nožem zaútočil na poškozeného a způsobil mu bodnořezná poranění v oblasti krku. Poté z místa činu utekl neznámo kam," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

 

Policie žádala veřejnost o pomoc s pátráním. Zároveň varovala, že měl podezřelý u sebe nůž. "Upozorňujeme občany, aby osobu nezadržovali a vyčkali na příjezd policejních hlídek," apeloval Rybanský.

 

 

"Zároveň touto cestou apelujeme i na samotného podezřelého, aby se ve svém vlastním zájmu přihlásil na jakoukoli policejní služebnu či kontaktoval operátory linky 158," doplnil Rybanský.

 

Apel policie se vyplatil, podezřelý se v pondělí po šesté hodině ráno sám dostavil na policejní služebnu v Praze 3.

 

"Kriminalisté krajského ředitelství dnes před polednem sdělili devětadvacetiletému muži obvinění pro trestný čin vražda, pokud bude odsouzen, hrozí mu až osmnáctiletý trest odnětí svobody. V průběhu několika hodin pak bude podán podnět na jeho vzetí do vazby. Ve věci nadále probíhají standardní úkony trestního řízení," informoval Daněk v pondělí.

Související témata:
TN.cz