porušení opatření

Policie znovu vyjížděla do Vysočan. Bleší trhy i přes zákaz opět otevřely

Policejní zásah na bleším trhu
Zdroj: Policie ČR
Policie zasahovala na bleších trzích v Praze už v sobotu
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 11:09
7.3. 2021 10:36
Téma:

V souvilosti s blešími trhy v pražských Vysočanech policie v sobotu zakázala vstup 90 lidem a vjezd více než 170 autům. I přesto ale provozovatelé v neděli bleší trhy znovu otevřeli. Tentokrát už případ půjde ke správnímu řízení.

Rozsáhlá sobotní policejní akce ve Vysočanech měla jen pramalý vliv na ochotu provozovatelů bleších trhů je nechat zavřené, jak stanovuje platné nařízení vlády. V neděli tam musela policie vyjíždět znovu.

 

Už od rána na facebookové stránce visí oznámení, že je otevřeno, policii navíc od rána volalo několik lidí, kteří ji na otevřené trhy upozornili. Redakci TN.cz tuto informaci sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. "Policisté na místě vše zadokumentovali a případ předají ke správnímu řízení," uvedl.

 

 

Z toho si ale provozovatel zřejmě nic nedělá. Podle facebookových stránek zůstaly trhy na rozdíl od soboty otevřené. Provozovatel z místa živě vysílal, ukázal otevřené stánky i množství zaparkovaných aut, která na trhy přijela.

 

 

"Bylo taky včera docela veselo," okomentoval se smíchem sobotní policejní akci. Ta začala už v pátek okolo jedenácté v noci a skočila v sobotu dopoledne. "V průběhu několika hodin policisté zjistili časté nedodržování vládních nařízení a museli tak odepřít vstup vstup více než devadesáti osobám a zamezit vjezdu více než sto sedmdesáti řidičům motorových vozidel. Vše v souvislosti se situací okolo bleších trhů," informoval Rybanský.

 

Na místě zjistili hned několik porušení současných opatření. Na trhy totiž vyrazili i mimopražští, nákupy jsou ale povolené pouze v rámci jednoho okresu. Trhy navíc nemají výjimku, a otevřené být tím pádem nesmějí.

 

Podívejte se na video ze sobotního zásahu:

TN.cz