Vládní opatření

V Harrachově policie našla hotel se 70 lidmi, vedle jel lyžařský vlek

Harrachov
Zdroj: Harrachov
Ilustrační foto
Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
31.1. 2021 17:04
Téma:

Policie v jednom z hotelů v Harrachově objevila zhruba 70 lidí, kteří v něm byli ubytovaní, navíc v blízkosti hotelu byl v provozu i přes vládní zákaz lyžařský vlek. Všichni hoteloví hosté teď budou muset ve správním řízení doložit potvrzení o služební cestě od svých zaměstnavatelů.

V sobotu v odpoledních hodinách přijala policie oznámení od místních občanů, že v jednom z harrachovských hotelů jsou ubytovaní lidé. Navíc v blízkosti lidé jezdí také na vleku, který by podle vládních opatření neměl být v provozu. "Policisté přijali od občanů oznámení a jeli věc na místo prověřit, kde zjistili, že vlek je v provozu,“ řekla mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

 

 

"V hotelu bylo ubytováno okolo 70 osob, všichni údajně na služební cestě. Policie si vyžádala doklady nutné k posouzení legálnosti ubytování všech hostů," řekla Šrýtrová. Oba prohřešky se budou prověřovat ve správním řízení. Co se týče všech hostů v hotelu, tak těm už nebude stačit pouze čestné prohlášení o služební cestě, ale bude nutné doložit potvrzení od zaměstnavatele.

 

Policisté byli na místě opakovaně i v neděli. To tam ale už nedocházelo k žádnému porušování vládních opatření

 

Na nesestříhané záběry z napadení štábu TV Nova, se podívejte v následujícím videu: 

 

TN.cz