Faceapp

Populární aplikace ovládla sociální sítě. Může být ale nebezpečná!

Mobilní telefon
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Zvědavost lidí, jak budou vypadat za několik desítek let, spustila na internetu úplnou mánii. Aplikace FaceApp totiž umožňuje cestovat v čase. Na první pohled se zdá poměrně neškodná. Jednoduše vyfotíte sebe nebo někoho jiného a díky aplikaci se uděláte starším. Používání aplikace však skrývá obrovské riziko.

Pokud chcete vidět, jak budete vypadat ve stáří, máte dvě možnosti. Tou první je, že počkáte, až zestárnete. Druhou variantou je nainstalovat si do svého mobilu aplikaci FaceApp.

 

Umělá inteligence totiž umí pozměnit vaší fotografii tak, že budete vypadat starší. Zároveň vám dokáže například vyčarovat úsměv, změnit pohlaví nebo vás udělat naopak mladším. A podobné fotografie v posledních dnech naprosto zaplnily sociální sítě.

 

Popularitě aplikace navíc nahrává fakt, že je úplně bezplatná. Její instalací ale musíte udělit souhlas s přístupem k datům v telefonu. V podmínkách použití aplikace se píše, že dáváte veškerá práva na fotografii samotným tvůrcům. Pokud se navíc přihlásíte pomocí facebooku, dá váš telefon aplikaci přístup k množství informací z něj.

 

Aplikaci propadly i známé osobnosti:

 

V podmínkách aplikace navíc tvůrci uvádí, že "mohou sdílet uživatelský obsah a informace se společnostmi, které jsou součástí stejné skupiny jako FaceApp." Provozovatel aplikace, společnost Wireless, je navíc registrován v Rusku a funguje tak v rámci tamních zákonů.

 

 

"Pokud neplánujete špehovat ruské tajné služby nebo nechcete posílat Rusku své údaje, měli byste se podobným službám a aplikacím vyhnout," varovala podle portálu The Gal Post ředitelka nevládní organizace Laboratoř digitální bezpečnosti Andrina Chulivskaya.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pan TN.cz