smutná událost

Poslední rok Špinarové: Kolapsy a řada zdravotních problémů

Věra Špinarová - 2
Zdroj: Profimedia

Kolaps, koma a následná smrt. Odchod velké české zpěvačky Věry Špinarové, zasáhl celou republiku. I když byl pro všechny šokem, zpěvačka trpěla řadou zdravotních problémů. Za poslední rok zkolabovala dvakrát.

Adam Pavlík, syn zpěvačky s jedinečným hlasem, řekl médiím o zdravotním stavu Špinarové. "Mamka měla vysoký tlak, stejně jako já a denně na to brala jeden prášek. Potom také trpěla chronickou obstrukční plicní nemocí. Na tu se ale léčila," řekl Pavlík deníku Aha!.

 

Kolapsu, kterému po pěti dnech v nemocnici podlehla, předcházelo několik vážných zdravotních komplikací. Už před rokem údajně měla problémy po koncertním turné s Petrou Janů. Pak strávila dokonce dva měsíce v nemocnici. Tenkrát tvrdila, že musela pod dohledem lékařů vyležet těžkou virózu.

GALERIE: Věra Špinarová

1
/
15
Zdroj: Profimedia
Věra Špinarová - 1

 

Nezastavil ji ani další kolaps, který utrpěla před dvěma týdny při vystoupení v Karlových Varech. Tehdy si zapomněla vzít prášky na krevní tlak.

 

Zemřela populární zpěvačka Věra Špinarová

 

Přestože byla zpěvačka nemocná, nechtěla přestat pracovat. Jeviště byl pro ni život. Těšila se na koncert, na kterém ve středu zkolabovala. Její syn však chtěl, aby talentovaná zpěvačka přibrzdila a počkala, až se doléčí.

 

"Říkal jsem jí: Mamko, pojďme si udělat pauzu, počkejme, až se doléčíš. Ona ale nechtěla. Prý ji jeviště pomáhá přebít úzkost. Nedala se přemluvit k odpočinku," řekl deníku Aha! syn Adam Pavlík.

 

Věra Špinarová zemřela v nemocnici, ale srdce se jí zastavilo na místě, které milovala. "Mamka vlastně zemřela na jevišti a to by chtěl každý umělec. Byla to důstojná smrt," konstatoval Pavlík, který za ní jezdil do nemocnice. "Téměř čtyřicet minut bez kyslíku mamce nenávratně poškodilo mozek. Kdyby se probudila, tak nevím, co by z toho života měla," dodal.

 

 

 

Syn také poděkoval všem za velkou podporu a kondolence. "Přátelé, kamarádi, fanoušci, chtěl bych vám touto cestou poděkovat za vaše slova účasti, kondolence a psychické podpory v této těžké chvíli, kterou teď prožíváme. Bohužel jsem nestačil odpovídat všem osobně,proto teď činím takto. Vřelé díky vám všem," napsal na Facebooku Adam Pavlík.

 

I další zpěváci oplakávají Věru Špinarovou. Přečtěte si, co všechno řekli ZDE.

Související témata:
has TN.cz