výpověď z nemocnice

Postřelený Blake čelí vážným obviněním! Po jeho zranění ožily v USA násilné protesty

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 5. 9. 2020
Téma:

Jacob Blake, po jehož postřelení při zatýkání vypukly nejen ve Wisconsinu masivní protesty, vypovídal z nemocnice před soudcem. Čelí obvinění ze sexuálního napadení, nepřístojného chování a nezákonného vstupu na cizí pozemek. Blake vše odmítá.

Obvinění podala bývalá přítelkyně v červenci, podle ní ji Blake sexuálně napadl v květnu, sebral jí klíčky od auta, debetní kartu a zmizel. Podle úřadu státního zastupitelství vyrazila policie zadržet Blakea právě v den střelby, uvádí BBC.

 

Při zatýkání byl Blake sedmkrát postřelen do zad. V prohlášení policie stojí, že měli zasahující při zatýkání neúspěšně použít taser. Pak Blake obešel auto, "otevřel dveře na straně řidiče a naklonil se dovnitř," píší úřady. V tu chvíli policista Rusten Sheskey začal střílet.

 

Jacob Blake trvá na své nevině, všechna tři obvinění odmítl. Soudní proces by měl začít později během tohoto roku.

 

 

Poté, co Blake skončil v nemocnici, vypukly ve Wisconsinu násilné protesty. Nejméně dva lidé přišli o život. Střelce, kterého ze smrti dvou lidí v Kenoshe obvinili, se zastal i americký prezident Donald Trump, podle kterého jednal v sebeobraně.

 

Na reportáž TV Nova o nepokojích v Kenoshe se můžete podívat zde:

TN.cz