Další kontroverzní zákrok policie! Černoch umíral s kuklou na hlavě

Daniela Prudea policisté zadrželi, když běhal nahý uprostřed silnice. Na hlavu mu dali speciální kuklu a spoutali ho. Během zákroku se ale 41letý muž přestal hýbat a týden po incidentu v nemocnici zemřel.

Prude přijel na návštěvu za svými příbuznými do města Rochester nedaleko New Yorku v březnu. Jedné noci volali jeho příbuzní na polici s tím, že jejich příbuzný má psychické problémy a ztratil se.

Hlídka ztraceného muže našla uprostřed silnice. “Dejte mi zbraň, potřebuji zbraň,“ křičel na policisty. Přitom kolem sebe plival. Zasahující policisté 41letého Afroameričana spoutali a na hlavu mu dali speciální kuklu. Ta má hlídky chránit před popliváním.

Související obsah

Zadržený policistům zpočátku nekladl žádný odpor. “Ruce za záda, nehýbejte se,“ vyzýval policista Prudea. Ten poslechne a bez hnutí se nechá spoutat. Po chvíli ale zadržený opět znervózní a začne plivat a vykřikovat. Jeden z policistů mu přitlačí hlavu k zemi, druhý ho tlačí k zemi nohou na zádech.

Související obsah

Daniel Prude skončil v nemocnici, kde ho po týdnu (30. března 2020) jeho rodina nechala odpojit od přístrojů. Soudní lékař zjistil, že mrtvý byl v době incidentu pod vlivem omamných látek. Ve své zprávě dále uvedl, že za smrt mohou komplikace po dušení následkem fyzického držení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz