Potrestaný šéf zásahovky je zpátky ve službě. Chce odškodnění

Dominika Janochová
Dominika Janochová
Publikováno 4. 8. 2020
Téma:

Šéf plzeňské zásahovky, který před třemi lety podle soudu s pistolí v ruce napadl řidiče, vulgárně mu nadával a fyzicky na něj zaútočil, je podle deníku Právo zpátky ve funkci. Po státu chce navíc odškodnění.

Policista Vladimír Slavotínek je znovu ve funkci zástupce velitele plzeňské zásahové jednotky, a to i přes to, že podle loňského rozsudku krajského soudu v Plzni napadl řidiče, když na něj vytáhl pistoli, vulgárně mu nadával a nakonec na něj i fyzicky zaútočil.

 

Konflikt se odehrál na jedné z nejrušnějších křižovatek v Plzni na Karlovarské třídě v září roku 2017. Předcházela mu situace, kdy řidič Josef Vávra problikl policejní mercedes v civilním provedení za údajně riskantní předjížděcí manévr.

 

Policisté naopak zase vyhodnotili Vávrovu předchozí jízdu v zúžených pruzích jako nebezpečnou a k zatarasení auta se rozhodli poté, co jeho řidič nereagoval na pokyny k zastavení. Měli podle svých slov podezření, že by mohl být pod vlivem drog.

 

 

Slavotínek jako spolujezdec z pistolí v ruce vystoupil a šel k řidiči, na kterého začal nejprve vulgárně křičet, opakovaně ho udeřil, uchopil ho do kravaty a z ruky mu vyrazil mobilní telefon.

 

Podle soudu policista nezpůsobil poškozenému závažný následek, což je jedna z podmínek pro uznání viny z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Slavotínkův postup ale byl podle soudů za hranou a věc poslal k vyřízení krajskému policejnímu řediteli.

 

 

Slavotínek byl následně potrestán v kázeňském řízení, ale policie odmítla říct jak, jelikož šlo o správní řízení, které bylo neveřejné.

 

Po státu chce teď Slavotínek odškodnění za popotahování po soudech.

TN.cz