Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

krach manželství

Premiér Bohuslav Sobotka oznámil rozchod s manželkou!

Premiér Bohuslav Sobotka a jeho žena Olga dnes ve společném prohlášení oznámili, že se rozcházejí. Ze zprávy není jasné, jestli to znamená rozvod. Oba budou "hledat jiné uspořádání rodinného života".

Premiér Bohuslav Sobotka se dnes v podvečer postaral o šok v mnoha redakcích médií v této zemi. Přesně v 18:30 rozeslal emailem tiskové prohlášení nadepsané jako "Společné prohlášení Olgy a Bohuslava Sobotkových".

 

V prohlášení o jednom odstavci stojí, že se manželé Sobotkovi rozcházejí. Není z něj ale zcela zřejmé, jestli jde oficiálně o rozvod. Zde je celý text tiskové zprávy:
 

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ

Společné prohlášení Olgy a Bohuslava Sobotkových
8. června 2017

 

Po vzájemné dohodě oznamujeme, že budeme v následujících týdnech hledat jiné uspořádání našeho rodinného života. Důvodem je dlouhodobý tlak, jemuž je ve všech svých aspektech vystaven život politika a jeho nejbližších. Oba k sobě nadále chováme hluboký respekt a přátelství, jež nám umožňují naši situaci řešit se vzájemným pochopením. Naším hlavním společným cílem je vytvořit pro naše děti takové prostředí, jež jim umožní nadále vyrůstat spokojeně a s účastí obou rodičů. Rádi bychom předem odmítli všechny spekulace a zdůraznili, že naše rozhodnutí je racionálním výsledkem našich dlouhodobých diskusí a nejde o unáhlený krok, jenž by byl motivován nějakou konkrétní situací či osobou. Zároveň předem děkujeme médiím, že vůči naší rodině a našim dětem zachovají dosavadní zdrženlivost.

 

Olga a Bohuslav Sobotkovi

 

 

 

Sňatek Sobotkovi uzavřeli v dubnu 2003 na zámku Hluboká nad Vltavou, Sobotka byl tehdy ministrem financí. Mají syny Davida a Martina. Olga Sobotková se do veřejného a politického života téměř nezapojovala. S premiérem se opakovaně účastnila tradičního novoročního společného oběda s prezidentským párem v Lánech. Na zahraničních cestách předsedu vlády doprovázela jen výjimečně, třeba v roce 2014 do Německa, Rakouska a USA.

 

Manželství se v minulosti rozpadlo i dalším českým premiérům. Z předsedů vlád samostatné České republiky nebyli rozvedeni pouze Josef Tošovský a Václav Klaus. Rozvod v době, kdy vedl vládu, oznámil Petr Nečas. V době nástupu do čela kabinetu měli rozvod za sebou Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross a Jan Fischer. Jiří Paroubek a Mirek Topolánek se rozvedli až po odchodu z funkce, manželství se jim však rozpadlo dříve. 

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lady Dee šokovala vyjádřením k vládní krizi: Hrubě urazila Babiše a Sobotkovi vyznala lásku!

Paroubek ještě na Valentýna netušil, že ho manželka opustila! Měl pro ni krásný dárek

tn.cz / gar