Nedobytný hrad

Prezident zůstal bez dárku od občana. Nikdo ho nechtěl převzít

Gustav Weiss
Gustav Weiss, Tomáš Brych
Aktualizováno 28.9. 2019 20:39
Téma:

Redakci TN.cz oslovil jeden z příznivců prezidenta Miloše Zemana s tím, že by mu hrozně rád osobně předal drobný dárek k 75. narozeninám. Jeho pokus o předání dárku jsme zdokumentovali a protože to neměl na Hradě domluvené, zároveň jsme se mu pokusili pomoci. Jak to dopadlo, můžete vidět ve videu pod článkem.

Mladý muž vyrazil do Lán s narozeninovou kyticí už v pátek, protože v sobotu nechtěl rušit prezidentovu oficiální oslavu. Bránu Lánského zámku ovšem našel zamčenou. Oslovil tedy stráž, která v zahradách dohlíží na klid hlavy státu. „Vím, že to je nestandardní. Ale strašně rád bych pogratuloval našemu panu prezidentovi k jeho narozeninám,“ řekl vojákovi na stráži.

 

Voják ale "civila" k prezidentovi z bezpečnostních důvodů nepustil. Odmítl i přijmout květiny s tím, aby je předal sám. „Musíte se obrátit na prezidentskou kancelář,“ byl muž v uniformě neoblomný.

 

 

Z prezidentské kanceláře se ozvala pouze spojovatelka, která s kyticí také nechtěla mít nic společného. A našeho gratulanta odkázala na oddělení protokolu Hradu. Ani tam ovšem dárek přijmout nechtěli a odkázali nás na tiskové oddělení prezidenta republiky.

 

Podívejte se na reportáž o 75. narozeninách hlavy státu:

 

 

Tam ovšem telefon vyzváněl marně. A tak kytice ke svému adresátovi nedorazila. Mladík tak může pogratulovat Miloši Zemanovi pouze takto na dálku.

Související témata:
TN.cz