VELKÁ GALERIE krásné loučení

S Věrou Špinarovou se v Ostravě přišlo rozloučit 40 000 lidí! VIDEO

Tisíce lidí se dnes dopoledne přišly rozloučit se zpěvačkou Věrou Špinarovou. Areálem hřbitova se vinula několik set metrů dlouhá fronta. Pro velký zájem zůstaly brány otevřené až do 12:30. Odpoledne bude patřit rodině.

Ostravané pojali rozloučení velkolepě. Na hřbitově před obřadní síní se vytvořil nekonečný had lidí, kteří se přišli poklonit památce oblíbené zpěvačky a velké ostravské patriotky. Ale přijeli i lidé z ostatních koutů republiky. Podle městské policie přišlo 40 tisíc lidí.

 

GALERIE: Pohřeb Věry Špinarové

1
/
15
Zdroj: ČTK
Pohřeb Věry Špinarové

 

Mezi prvními dorazil s květinami další ostravský patriot Jarek Nohavica. Beze slov přišel, poklonil se, a zase odešel. Na svou dávnou kamarádku přišli zavzpomínat i její spolužáci ze školy. Ve smuteční síni zněly Špinarové největší hity. Z kolegů z hudební branže se přišly rozloučit Marie Rottrová, Heidi Janků, Boris Urbánek, Stanislav Hložek nebo Petr Bende.

 

 

Před 11 hodinou se hřbitovem rozburácely stroje motorkářského gangu, který se rovněž přijel rozloučit. Desítky mužů i dívek v kožených bundách a na motorkách harley vyvolaly mezi ostatními smutečními hosty velké pozdvižení.

 

Příznivci zpěvačky, kteří jí před rakví za zvuku jejích písní věnovali tichou vzpomínku, často smuteční síň opouštěli se slzami v očích. Lidé se shodovali, že odešla výjimečná žena, která byla a navždy zůstane pevně spjatá s Ostravou. Mnozí oceňovali právě to, že zpěvačka s nenapodobitelným sytým hlasem nikdy neodešla do Prahy.

 

"Je nám to strašně líto. My jsme chodili strašně moc na plesy a ona nám často zpívala na plesech a vůbec měli jsme ji rádi jako ženskou, protože to fakt byla pevná ženská," řekla ČTK Ludmila Skipalová. "Udělala pro Ostravu víc než spousta, byť rozených Ostraváků," doplnil její manžel Jan. Pro oba znamenala mezi zpěvačkami absolutní hvězdu. "Kdyby žila v Americe, tak je úplně světová jednička, o tom jsem přesvědčen," řekl Skipal.

 

Veřejné rozloučení mělo trvat od 9 do 12 hodin. Kvůli obrovskému zájmu lidí ale organizátoři museli nechat brány hřbitova otevřené o něco déle. Soukromý obřad pro rodinu a nejbližší přátele se pak uskutečnil později odpoledne.

 

  

Věra Špinarová zemřela ve věku 65 let. Minulou středu ji na koncertu postihla zástava srdce. Její stav byl od začátku velmi vážný. V neděli večer zemřela v nemocnici.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vše o posledním koncertu Věry Špinarové! Jak to bylo ve skutečnosti?

SMUTNÝ DŮVOD: Proč odmítl navštívit bývalý manžel Ivo Pavlík Špinarovou v nemocnici?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

has TN.cz