Královská rodina

Princ Charles má koronavirus. Je doma v izolaci i s manželkou!

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Britský princ Charles má pozitivní test na koronavirus. Ve středu dopoledne o tom informovala královská rodina. Šlechtic je v domácí karanténě spolu s manželkou Camillou. Její test byl negativní.

"Má jen mírné příznaky, jinak je v dobrém zdravotním stavu a několik posledních dní pracuje z domova jako obvykle," cituje z uveřejněného prohlášení portál Sky News.

 

Testu se podrobila i vévodkyně z Cornwallu, Charlesova manželka Camilla. Její výsledek byl ovšem negativní.

 

"V souladu s doporučením vlády i lékařů jsou princ Charles i vévodkyně z Cornwallu v domácí karanténě ve svém domově ve Skotsku," píše se dále v prohlášení.

 

 

Podle královské rodiny oba šlechtici splnili podmínky nutné pro provedení testů. "Není možné říci, od koho se princ nakazil, protože v uplynulých týdnech se zúčastnil velkého množství veřejných akcí," uvádí se na konci dokumentu, který vydal Clarence House.

 

V dobrovolné izolaci je i královna Alžběta II. s manželem Philipem. Podle britských médií ji spolu s ní tráví i dva její nejbližší spolupracovníci.

 

Ke kroku se panovnice odhodlala poté, co byl před pár dny na koronavirus pozitivně testovaný jeden ze zaměstnanců Buckinghamského paláce.

TN.cz