Britská královská rodina

Princezna Charlotte jde do školy: Kate s Williamem zaplatí statisíce

Charlotte
Zdroj: Profimedia
Téma:

V září letošního roku nastoupí princezna Charlotte (4) do školy Thomase Battersea v jižním Londýně. Instituce je prestižní, a tím pádem i velmi drahá. Jen za nástup zaplatí Kate Middleton (37) a princ William (36) pořádnou pálku. Prostředí to pro malou princezničku ale nebude tak neznámé. Chodí tam totiž už její bratr George (5). Informace přinesl Daily Mail.

Princeznu Charlotte čeká velká změna v září letošního roku, kdy nastoupí do školy a připojí se tak ke svému staršímu bratrovi Georgovi. Za uniformu dcerky zaplatí Kate s Williamem v přepočtu přes 16 tisíc korun. Částka je tak vysoká, jelikož oblečení musí zakoupit na každé roční období.Vzhledem k tomu, že je Charlotte již druhé umístěné dítě z královské rodiny, poplatek za trimestr je lehce zvýhodněn. Zaplatí za ni "jen" téměř 185 tisíc. Je to o pár tisíc méně, než se platilo za George. Za celý rok se jedná o trojnásobek, tedy skoro 600 tisíc.


GALERIE: Princezna Charlotte

1
/
9
Zdroj: Profimedia
Škola St Thomas


"Jsme potěšeni, že vévoda a vévodkyně se rozhodli přihlásit princeznu Charlotte právě k nám do školy Thomase Battersea," řekl dle Daily Mailu ředitel školy Simon O'Malley.V Británii děti chodí do školy dříve než u nás. Už ve čtyřech letech si tam musí zvyknout na pravidelný režim, který má princ George jistě v malíku. Postupně se učí číst a psát. Škola ale mimo povinné předměty nabízí třeba soukromé hodiny baletu, umění a cizích jazyků.

Han