Vyšetřování vraždy

Nové informace k případu vraždy Niny H.: Policie upřesnila, co se stalo

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
21.11. 2020 5:50
Téma:

Pražští kriminalisté pokračují ve vyšetřování násilné smrti 24leté Niny H. Podle posledních informací došlo k průlomu ve vyšetřování. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy.

"Mohu potvrdit, že jsou zahájeny úkony trestního řízení, a to pro podezření z trestného činu vraždy. V současné chvíli stále probíhá prošetřování celé věci a nebudeme k ní poskytovat žádné další informace," vyjádřila se pro TN.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

 

Doteď kriminalisté neklasifikovali případ jako vraždu, což se nyní změnilo. Je tedy jasné, že Nina skutečně zemřela rukou někoho dalšího.

 

"Nevylučujeme spojitost mezi oběma případy, tedy případem pohřešování té ženy a toho muže. Do současné chvíle nebyla obviněna žádná konkrétní osoba," řekla Kropáčová s odkazem na smrt muže v kolejišti pražského metra. 34letý muž se měl se zavražděnou dívkou před její smrtí setkat, dokonce existuje videozáznam, na kterém jsou oba zachyceni. Jakým způsobem bude vyšetřování dál probíhat, mluvčí neprozradila.

 

 

Než se tělo Niny H. našlo v oboře Hvězda, viděli ji naposledy na pražské Palmovce. O pomoc s pátráním po Nině na sociálních sítích prosila také její sestra Anna. V pátek 6. listopadu veškeré naděje vyhasly – Ninu našli mrtvou.

 

Zdrcená rodina se rozhodla alespoň splnit její sen a vybudovat domov pro seniory. Na jeho realizaci zorganizovala sbírku, ve které se vybralo téměř 14 milionů korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz