APLIKACE TN.CZ
Domácí

První obchodní řetězec v Česku zavedl prodej testů na koronavirus

První obchodní řetězec v Česku zavedl prodej testů na koronavirus
Zdroj: Getty Images

Za 150 korun bude nyní možné pořídit antigenní testy na koronavirus i v prodejnách s potravinami. Jako první tuto možnost zavedl řetězec Kaufland.

"Antigenní testy Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test za cenu 149,9 korun mohou zákazníci zakoupit na všech našich prodejnách. Tyto testy jsou k dispozici na pokladnách vždy maximálně jedno balení na jednoho zákazníka na den," uvedla mluvčí řetězce Kaufland Renata Maierl.


"V průběhu příštího týdne navíc nabídku rozšíříme o rodinné balení zmíněných antigenních testů – v balení po 25 kusech," dodala Maierl.

Související obsah


Flowflex testuje vzorek odebraný z nosu, výsledky jsou hotové za 15 až 30 minut, podle klinických testů jsou přesné na 98,8 procenta. Do budoucna plánuje obchodní síť zavést také testy, které zjistí koronavirus ze vzorku slin.


Od druhé poloviny března tak bude možné koupit NEWGENE Novel Coronavirus Detection Test Kit. Výsledky jsou hotové za 15 minut, přesnost je ale o něco nižší než Flowflexu, a to 95,8 procenta. Prodej obou testů povolilo ministerstvo zdravotnictví.

Testy Flowflex a NEWGENE:

Odběrná místa jsou narvaná. Lidé na volný termín čekají i dva týdny. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz