Kolaps na letišti

První oběť krachu cestovky Thomas Cook. Žena zemřela při čekání na let

Čekání na odbavení na letišti Reus
Zdroj: Profimedia
Čekání na odbavení na letišti Reus
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 25. 9. 2019
Téma:

Sedmašedesátiletá Britka zemřela v úterý odpoledne na letišti ve městě Reus ve španělském letovisku Costa Daurada. Žena čekala na let zpátky do Velké Británie, který ji měl přepravit domů poté, co zkrachovala britská cestovní kancelář Thomas Cook.

Podle listu Daily Mirror měla být zesnulá turistka na dovolené právě se zkrachovalou cestovní kanceláří Thomas Cook. Z letiště Reus ji měl jeden z mnoha záchranných letů, které vypravila britská vláda, přepravit zpátky na britské ostrovy.

 

Žena zkolabovala ale ještě na parkovišti před letištní halou. I když se jí snažila pomoci německá zdravotní sestra, která byla také na dovolené ve Španělsku a později i záchranáři s defibrilátorem, turistka zemřela. Smrt ženy prověřují vyšetřovatelé. Ve středu by měla proběhnout pitva, která odhalí přesnou příčinu úmrtí.

 

 

Cestovní kancelář Thomas Cook vyhlásila úpadek v noci na pondělí. Podle Daily Mirroru zasáhl bankrot cestovky 600 tisíc dovolenkářů. Jen Britů bylo v zahraničí ve chvíli, kdy cestovka provozující zároveň i několik leteckých společností vyhlásila bankrot, přes 150 tisíc.

 

Britský letecký úřad tak zorganizoval největší repatriace britských občanů v mírových dobách, která má trvat až do 6. října. Na dopravě turistů zpět do Británie se podílí celkem 45 letadel včetně obřího airbusu A380 malajsijských aerolinek, který od pondělního večera pendluje mezi Manchesterem a Palma de Mallorcou.


Reportáž TV Nova o krachu cestovní kanceláře Thomas Cook:

TN.cz