pohřeb legendy

Sbohem, Karle! S Gottem se loučili blízcí, rakev vyprovodil potlesk

Regina Zajícová
Regina Zajícová, Eva Pavelková
Aktualizováno 12.10. 2019 20:56
Téma:

Rodina, přátelé a známé osobnosti se rozloučili se zpěvákem Karlem Gottem v katedrále sv. Víta. Zádušní mši sloužil kardinál Dominik Duka, zazpívala Lucie Bílá, Eva Urbanová či Štefan Margita. Modlitby četli Dagmar Havlová a Jiří Bartoška, smuteční projev měla Jiřina Bohdalová.

Do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha mohli jen hosté, kteří dostali pozvánku. Dorazili herci a zpěváci včetně Miroslava Žbirky, Bolka Polívky, Zlaty Adamovské či Martina Dejdara. Na zádušní mši přišli také hokejista Jaromír Jágr a tenista Radek Štěpánek.

 

Zádušní mši zahájil sbor zpěvem, poté se slova ujal kardinál Dominik Duka, který ji celebroval. "Byl to dar krásného hlasu, umění interpretace a úsměv spojený s noblesou, kterými naplňoval radostí miliony posluchačů doma i v cizině. Proslavil nás po celém světě a jistě ještě léta budou lidé naslouchat jeho písním," řekl o Gottovi.

 

Poslední rozloučení jsme už od pátku sledovali online:

On-line reportáž

Poslední rozloučení s Karlem Gottem

13:18

Pohřební vůz dorazil do motolského krematoria - 3

Pohřební vůz dorazil do motolského krematoria - 1

13:04

Pohřební vůz dorazil do motolského krematoria. U brány čekalo asi 20 fanoušků.

12:52

Poslední rozloučení proběhne jen v rodinném kruhu.

 

Součástí mše byla i celá řada známých osobností. Z Bible četla zpěvačka Eva Pilarová, přímluvné modlitby pronesli herec Jiří Bartoška a bývalá první dáma Dagmar Havlová. Píseň Ave Maria zazpívala Lucie Bílá, která si střihla ještě duet Pie Jesu s Vojtěchem Dykem, Panus Angelicus Štefan Margita a Eva Urbanová.

 

 

Smuteční řeč pronesla herečka a dlouholetá Gottova kamarádka Jiřina Bohdalová. Projevem dojala jak smuteční hosty v katedrále, tak fanoušky, kteří mohli mši sledovat na velkoplošných obrazovkách na III. nádvoří Pražského hradu a na Hradčanském náměstí. Byly jich stovky.

 

Podívejte se na zádušní mši za Karla Gotta:

 

Během mše byla rakev vystavena na katafalku se státními poctami. Na ní ležela kytice z bílých růží a kolem věnce, které poslali politici, přátelé i příbuzní. V první řadě nechyběly Gottovy milované ženy - manželka Ivana s dcerami Charlotte Ellou a Nelly Sofií a další dcery Dominika a Lucie.

 

Podívejte se na shrnutí mše za Karla Gotta:

 

Po zhruba hodině a půl vynesla rakev z katedrály hradní stráž. Na závěr zazněl ze záznamu i hlas samotného Karla Gotta. Chrámem se nesla píseň Už z hor zní zvon v jeho podání. Jde o původní anglickou křesťanskou píseň Amazing Grace. Podle pravidel by přitom při mši neměla znít reprodukovaná hudba.

 

 

Odjezd pohřebního vozu s ostatky Karla Gotta vyprovodil hlasitý potlesk fanoušků, sledujících requiem na nádvoří. Rakev byla převezena do krematoria v Motole, kde se s Mistrem naposledy rozloučila jeho rodina.

 

Poslední potlesk pro Karla Gotta:

 

GALERIE: Zádušní mše za Karla Gotta

1
/
16
Zdroj: TN.cz
Rodina a hosté na pohřbu Karla Gotta - 1

TN.cz