vojenská základna

Saúdský student střílel na americké základně! "Jsem proti zlu," napsal

Vojenská základna Pensacole
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 7.12. 2019 09:34

Čtyři lidé v pátek zemřeli na základně amerického námořnictva v Pensacole. Střílet měl voják ze Saúdské Arábie, který na základně prodělával letecký výcvik. Před útokem zveřejnil na internetu nenávistné komentáře, ve kterých odsuzoval USA.

"Jsem proti zlu a Amerika se jako celek proměnila v národ zla... Nejsem proti vám jen proto, že jste Američané, nechovám k vám nenávist kvůli vašim svobodám. Příčinou mé nenávisti je, že každý den podporujete, financujete a pácháte zločiny proti muslimům i proti celému lidstvu," napsal údajně podle webu RT.com útočník. Na příspěvek upozornila organizace SITE, která sleduje weby islámských radikálů.

 

Zatím není jasné, jestli má tragédie nějakou spojitost s terorismem, ale podle FBI je to jednou z variant. Na událost reagoval i americký prezident Donald Trump. "Král řekl, že lidé ze Saudské Arábie jsou rozčíleni z barbarského útoku střelce,“ napsal na Twitter.

 

Tragédie se odehrála v pátek na základně amerického námořnictva v Pensacole. Čtyři lidé zemřeli a 11 lidí bylo postřeleno. Střelec, jehož identita nebyla zveřejněna, je mezi mrtvými.

 

 

Jedná se o druhý útok na americké vojenské základně za poslední týden. Jeden ze zaměstnanců začal ve středu na základě Pearl Harbor střílet na své kolegy a dva z nich zabil. Dalšího zraněného odvezli záchranáři do nemocnice. Poté podle admirála útočník otočil zbraň proti sobě a zastřelil se.

 

"Mohu potvrdit, že střelec, který byl předběžně identifikován jako námořník sloužící na USS Columbia, také zemřel zjevně způsobením střelnou ranou," citovala agentura Reuters admirála Roberta Chadwicka. Úřady jméno střelce ani obětí nezveřejnily. Zesnulí by měli být civilisti, kteří pracovali pro ministerstvo obrany.

Střelba v Pearl Harbor


 

TN.cz