mandátový a imunitní výbor

Senátoři budou řešit vydání jednoho z nich kvůli řízení pod vlivem

Zdeňka Hamousová
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
18.5. 2020 18:00
Téma:

V úterý zasedne Mandátový a imunitní výbor, který bude řešit jediný bod. Tím je žádost Policie ČR k vydání jednoho ze členů Senátu ČR k trestnímu stíhání. Podle předsedy výboru jde o Zdeňku Hamousovou a řízení pod vlivem alkoholu.

"Mohu potvrdit, že zasedne Mandátový a imunitní výbor, který má na programu jediný bod, a to žádost k vydání senátora či senátorky k trestnímu stíhání," potvrdila mluvčí Senátu ČR Sue Nguyenová.

 

Předseda výboru Ivo Bárek (ČSSD) podle portálu novinky.cz potvrdil, že se bude Senát zabývat vydáním senátorky Zdeňky Hamousové (za ANO), policie má dle něj prověřovat alkohol v krvi řidičky.

 

Trestného činu se řidič dopouští, když je mu prokázáno, že za volant usedl s více než 1 promile alkoholu v krvi. Trest může být odnětí svobody na rok, zákaz řízení a pokuta do 50 tisíc korun. V případě způsobení nehody jsou pak postihy přísnější.

 

 

"Řízení po požití alkoholu je z morálního hlediska zcela nepřijatelné. Řidiči, kteří před řízením pili, ohrožují nejen sebe, ale především ostatní účastníky silničního provozu. Žádný příčetný řidič s rozumovými schopnostmi na úrovni dospělého člověka nikdy nesedá za volant po požití alkoholu," sdělila mluvčí policie Michaela Nováková.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz