Otřesný případ

Sériový vrah "Vlkodlak" chtěl "uklidit" město. Zabil 78 žen

Mikhail Popkov
Zdroj: Profimedia
Sériový vrah Mikhail Popkov
Téma:

Otřesný případ řešil v pondělí ruský soud. Sériový vrah Mikhail Popkov přezdívaný Vlkodlak byl odsouzen za vraždu 56 žen. K předchozímu trestu z roku 2015, kdy se Popkov přiznal k 22 vraždám, tak přibyly další nové. Celkový počet se zatím vyšplhal na 78.

Soud v ruském městě Irkutsk v pondělí odsoudil sériového vraha, bývalého policistu, Mikhaila Popkova za vraždu 56 žen na doživotí, uvedl deník Mirror.

 

Popkov se u soudu k vraždám přiznal a také uvedl důvod svých činů. Ženy zabíjel, protože se rozhodl, že vyčistí město Angarsk na Sibiři od prostitutek a nemorálních žen. Své oběti nalákal do policejního auta a nabízel jim alkohol i dobrodružství. Většinou obětí znásilnil a poté je zmasakroval sekerami, noži nebo šroubováky. "On miloval zabíjení. Některé oběti měly 145 nebo 170 ran nožem," uvedl státní zástupce.

 

 

Popkov měl vraždit mezi lety 1992 až 2010. Nejmladším obětem bylo 18 let, nejstarším 50. "Byl klidný, když slyšel svůj rozsudek, ale poté se velmi rozzuřil ohledně odebrání svého měsíčního důchodu a zbavení hodnosti," dodal státní zástupce.

 

V roce 2015 byl Popkov odsouzen za vraždy 22 žen, ke kterým se přiznal. Poté se rozhodl spolupracovat s policií a identifikovat další své oběti. Přiznal se k novým šedesáti vraždám, soud však nalezl důkazy k 56. "Našli jsme kostry dvanácti žen, které byly pohřešované," řekl státní zástupce Alexander Shkinyov deníku The Siberian Times.

 

Zatím není jisté, kde si bude Popkov odpykávat svůj doživotní trest. Pravděpodobné je, že to bude jedna z vysoce hlídaných věznic na Sibiři.

reg TN.cz