Sinéad O'Connor

Slavná zpěvačka konvertovala k islámu! "Jsem na to hrdá," tvrdí

Sinéad O
Zdroj: Twitter
Sinéad O'Connor konvertovala k islámu, změnila si také jméno

Zpěvačka Sinéad O'Connor konvertovala k islámu. Změnila si také jméno na Šuháda Davitt. Oznámila to fanouškům na sociálních sítích, kde sdílela svou fotku v hidžábu.

V minulém roce si Sinéad O'Connor nechala změnit jméno na Magda Davitt, nyní ještě upravila své křestní jméno na Šuháda (Shuhada). Pod ním už vystupuje na sociálních sítích, kde také o konvertování k islámu poprvé promluvila. Píše o tom portál BBC.

 

"Oznamuji, že jsem hrdá na to, že jsem se stala muslimkou. Jde o přirozené vyústění cesty každého inteligentního teologa. Všechny studie písma svatého vedou k islámu. Ostatní náboženské spisy jsou tak nadbytečné. Přijmu nové jméno, bude to Šuháda," napsala zpěvačka na twitter.

 

Zveřejnila také několik fotek v hidžábu, tradičním šátku, který nosí muslimky na hlavě. Na twitteru se objevilo také video, na kterém bývalá O'Connor zpívá azán, kterým jsou muslimové svoláváni k modlitbě. Na jiném videu pak odříkává vyznání víry za pomoci irského imáma.

 

 

Není to poprvé, kdy zpěvačka veřejně promluvila o náboženství a vyvolala kontroverze. V roce 1992 v přímém přenosu roztrhala fotografii papeže, o sedm let později se v Lurdech nechala vysvětit na kněžku, což římskokatolická církev neuznala.

 

O'Connor má dlouhodobé psychické potíže, několikrát kvůli nim byla hospitalizovaná. V minulosti se pokusila o sebevraždu, před dvěma lety na více než den zmizela a pátrali po ní policisté. Předtím zveřejnila na facebooku podivné vzkazy určené jejím synům. I před pokusem o sebevraždu napsala dopis na rozloučenou.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rytmus provokuje fanoušky životem v luxusu: Rapper ukázal, kolik vydělává! FOTO

Proč nosí Harry černý prsten a Meghan navlékla černou stuhu? Záhada vyřešena!

epa TN.cz