Zahraničí

Slovák unesl svou dceru do Ruska, rozhodnutí soudu ignoruje

Slovák unesl dceru do Ruska
Zdroj: TV Markíza
Jan Houška
Jan Houška
7.10. 2020 7:45
Téma:

Uznávaný vědec z Košic si na pracovní cestu do Ruska vzal i pětiletou dceru. Zoufalá matka se o obrátila na soud, který rozhodl, že muž musí dceru vrátit. Ten na rozhodnutí soudu vůbec nereaguje.

Paní Ľubomíra Hnatič svou dceru neviděla už více než rok a půl. V červenci tohoto roku se zoufalá žena obrátila na soud v Košisích, který ji dceru svěřil do péče a nařídil otci ji předat zpět matce.

 

Muž ale na výzvy soudu nereaguje a s dcerou je stále v Rusku. "Podala jsem trestní oznámení pro podezření z maření soudního rozhodnutí,“ uvedla Ľubomíra pro tvnoviny.sk.

 

 

Žena dlouhou dobu nevěděla, kde se otec s dcerkou nachází. Musela si proto najmout kontroverzního polského detektiva. Tomu se nakonec podařilo zjistit, kde se oba dva ve skutečnosti nachází, ale bez zatykače vydaného Interpolem nemůže jednat.

 

Případem se nyní zabývá košická prokuratura, která rozhodne o dalších krocích. Nedůslednost slovenských soudů zaskočila i polského detektiva, který navíc navrhuje, aby otec sám dcerku přivezl, protože by z případného zákroku policie mohla mít doživotní trauma.

 

Soud znovu otevřel případ únosu mladé ženy z Kroměříže. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Související témata:
TN.cz