obří sumec

Smrt krásného sumce. Obřího Karla našli zastřeleného na hladině

Sumec
Zdroj: Getty Images
Jan Houška
Jan Houška
16.7. 2020 15:26
Téma:

Uherské Hradiště prožívá smutek nad ztrátou oblíbeného sumce Karla. Podle slov starosty Stanislava Blahy obří rybu někdo barbarsky zastřelil.

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha, který je zároveň i vášnivým rybářem, sdílel na facebooku příspěvek ve kterém informuje, že všemi oblíbený obří sumec Karel je po smrti. Podle starosty ho někdo zastřelil.

 

„Být rybářem zdaleka není jen o házení prutu do vody a grilování ryb. Je to i o respektu. K přírodě, vodě a ke všemu, co v ní žije. Proto se většina ryb pouští zpátky,“ napsal Blaha.

 

Sumec nebyl žádný drobeček, měřil 243 centimetrů a podle odborníků mu mohlo být až 40 let. Ryba se často pohybovala poblíž vodní hladiny a tak byla známá v širém okolí.

 

"Na Karla, 243cm velkého sumce, jsme se každý rok jezdili dívat na loďce, jak leží na hnízdě. Teď ho nějaký inteligent a "velký silák" zastřelil. Je to hrozné,“ dodal Blaha

 

Zveejnil(a) Stanislav Blaha dne Steda 15. ervence 2020

 

Anketa

Měl by být pachatel potrestán?

Hlasovalo 3099 lidí.
 

 

Na sociálních sítích se rozjela veliká diskuze a lidé vyjadřují své zklamání nad Karlovo smrtí, zároveň se objevují, ale i komentáře, že zranění mu mohla způsobit i volavka

 

"Smutný osud, je to potvrzené? Znám případ kdy takhle velkou rybu zabila volavka, jen jí bodla a hotovo,“ vyjadřuje se jeden z diskutérů.

 

Pokud se prokáže, že se Karla někdo opravdu pokusil upytlačit, hrozí neznámému pachateli až dva roky za mřížemi.

 

Muž vylovil 230 cm dlouhého sumce. Podívejte se na video: 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz