koronavirus ve Španělsku

Španělsko už má víc mrtvých než Čína. Za poslední den zemřelo 738 lidí

Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Počty mrtvých ve Španělsku velmi rychle rostou. Jen za posledních 24 hodin zemřelo 738 lidí s Covidem-19. Španělsko tak předstihlo Čínu, kde si koronavirus vyžádal životy 3 281 lidí.

Situace ve Španělsku se vymyká kontrole. Odborníci se obávali, že to v zemi může být horší než v Itálii. Tam doposud zemřelo 6 820 lidí. Španělská vláda byla totiž často kritizována za to, že otálela se zavedením přísných bezpečnostních opatření.

 

První případ nemoci se na španělském území objevil na konci ledna, za necelé dva měsíce tam ale zemřelo už 3 434 lidí a dalších více než 47 tisíc je nakažených. Podle BBC má země v současnosti téměř 5 400 nakažených zdravotníků. Ti nemají dostatek ochranných pomůcek, což je v boji s koronavirem velmi oslabuje.

 

 

Španělsko se také potýká s tím, že lidé jsou nezodpovědní a zřejmě si vážnost situace neuvědomují. Během úterý například někteří pacienti opustili nemocnici, aniž by byli oficiálně propuštěni.

 

Nejvíce potvrzených případů je v oblasti Madridu, Katalánska a Baskicka. Další regiony ale také hlásí vysoký nárůst nakažených. Země v současnosti nemá v některých regionech ani dostatek míst k ukládání mrtvých. Úřady tak využívají ledovou plochu v Madridu, která dočasně slouží jako márnice.

TN.cz