Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Spojené státy

Stav nouze! Kvůli spalničkám mají děti zakáz vstupu na veřejná místa

Spalničky
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Kvůli spalničkám vyhlásil stav nouze okres Rocland ve Spojených státech. Úřady omezily vstup neočkovaných dětí na veřejná místa, za porušení zákazu hrozí rodičům pokuta.

Rocklad County ve státě New York vyhlásil v úterý stav nouze poté, co počet nakažených spalničkami vzrostl na 153. Vyhlášení tak následuje po propuknutí epidemie ve státech Washington, Kalifornie, Texas a Illinois.


Úřady zakázaly neočkovaným dětem vstup například do škol, obchodních center, restaurací či do náboženských budov. Zákaz potrvá 30 dní. Porušení zákazu se trestá pokutou 500 dolarů, což je asi 11 tisíc korun, rodič může skončit až na půl roku za mřížemi.


"Nebudeme jen nečinně přihlížet ohrožení našich dětí. Máme zde zdravotnickou krizi a je čas vyhlásit poplach," prohlásil podle zpravodajského portálu BBC za rocklandské úřady Ed Day.

 


Proočkovanost ve Spojených státech zažívá podle BBC rapidní propad. Mnoho rodičů se proti vakcínám vymezuje z náboženských i filozofických důvodů, další věří nepodloženým informacím, že očkování způsobuje autismus.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Očkování dětí: škodí, nebo prospívá?
Spalničky: Co jsou zač a jak se před nimi bránit?

rod TN.cz