Policie žádá o pomoc

Střelba na děti v Kladně! Pachatel zasáhl vzduchovkou tři chlapce

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 14.8. 2019 21:30
Téma:

Kladenští policisté žádají o pomoc při pátrání po pachateli, který v úterý večer střílel, pravděpodobně ze vzduchovky či airsoftové zbraně, na tři chlapce ve věku 14 a 15 let na dětském hřišti. Kolem bylo nejméně pět dalších dětí. Policistům se střelce nepodařilo zatím zadržet.

Ke střelbě v parku mezi ulicemi Leoše Janáčka a Václava Rabase došlo v úterý po 20. hodině.

 

"Neznámý pachatel blíže nezjištěným zařízením, pravděpodobně vzduchovkou, nebo airsoftovou zbraní střílel na zde přítomné děti. Výtečník zasáhl tři chlapce ve věku čtrnáct a patnáct let, přičemž dvěma z nich způsobil povrchová zranění," uvedla mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková.

 

Kolem bylo i pět dalších dětí, které ale naštěstí nebyly zraněny. Policisté prověřují čin pro podezření z výtržnictví a pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.

 

 

"Aby se podařilo výtržníka zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti výše zmiňovaného střelce, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno - město, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat na čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158," uvedla policejní mluvčí.

Související témata:
TN.cz