Střepiny: 15. 1. 2017

Téma:

Ptačí chřipka jako pohroma pro drobné chovatele. Kolika z nich ještě bude muset být utracena jejich drůbež? Extrémní výkyvy počasí, jak lidský organismus zvládá velké změny teplot? A alergie u psů, dá se jí předejít a kolik stojí léčba? Donald Trump situaci před inaugurací označil za politický hon na čarodějnice. Je to opravdu hon?

Počasí umí překvapit, o tom není sporu. Letošní zima už nás dokázala překvapit nekonečnými přívaly sněhu, třeskutými mrazy i zvraty teplot. Přitom mnoho sezón předtím bylo velmi mírných a klimatologové nás připravovali na to, že si na takovéto zimy máme zvykat. Co se změnilo a co s námi dělá prudké střídání teplot? Odpovědi nejdete v reportáži Ivana Berky – ZDE.

 

Ptačí chřipka dorazila do Česka. V Česku bylo zatím utraceno na 13tisíc kusů drůbeže, ale rozhodně to není číslo konečné. Reportérka Maria Jevstafjeva natáčela s lidmi na vesnicích, pro které je likvidace chovu často velká osobní a citová rána. Jak na situaci reagují a jak zvládají nucené utrácení hýčkané drůbeže, se dozvíte v reportáži – ZDE.

 

 

Do oválné pracovny Bílého domu usedne pravděpodobně nejkontroverznější prezident Spojených států v historii. Donalda Trumpa lidé buď milují nebo nenávidí. Aniž by zatím mohl cokoli konkrétního udělat, už dlouhé měsíce je na něj vytvářen velký nátlak a na povrch vyplouvají stále nové skandály, hlavně osobního charakteru.

 

 

Jsme svědky honu na Trumpa? A do jaké míry si za všechno může sám? Odpovědi hledala Martina Nášelová – reportáž najdete ZDE.

 

Stejně rychle, jako alergiků přibývá mezi lidmi, roste v posledních letech počet alergiků i mezi psy. Kde se psí alergie bere, dá se jí předejít a kolik stojí léčba? Odpověď najdete v reportáži – ZDE.

 

 

Velmi emotivní spot, který má za úkol odradit majitele od případné myšlenky opustit svého čtyřnohého přítele. Že se to bohužel děje často, o tom svědčí plné psí útulky. Na kampaň se můžete podívat ZDE.

TN.cz / vem