Střepiny

Střepiny 7. 4. 2019

Schopnosti chytrých aut versus zodpovědnost řidičů a záběry z riskantní jízdy českého politika. Kdo by nesl vinu za případnou nehodu? Theresa Mayová - dáma, která srdnatě bojuje za Brexit, přestože ho sama v referendu odmítala. Kde bere sílu a odhodlání? A justiční omyly v Česku a odškodňování jejich obětí. Proč je nikdo nepočítá a nakolik si ceníme zničeného lidského života?

Udrží vás v jízdních pruzích nebo sama zaparkují. Takzvaná chytrá auta ale také svádí řidiče k tomu, že se přestávají věnovat řízení. Jako někdejší kandidát na předsedu sociálních demokratů Jaromír Landsman. Právě jeho jízda, při které ve více než stokilometrové rychlosti nedrží volant a zvažuje sledování filmu, se už druhý týden šíří internetem. Jak poloautonomní systémy v autech fungují? Co si s nimi může řidič dovolit?


77 milionů korun - tolik vyplatil v loňském roce český stát obětem nezákonné vazby či stíhání. Jedná se o nejvyšší částku za posledních šest let. I přes to u nás nikdo počet nezákonně stíhaných neeviduje. Jakou cenu má zničený lidský život? Zajímají se soudy a ministerstvo spravedlnosti o osudy lidí, kteří kvůli pochybení přišli o společenské postavení a svobodu?

Související obsah


Brexit - pro většinu lidí synonymum nekonečného vyjednávání o odchodu Velké Británie z Evropské Unie. Pro britskou premiérku Theresu Mayovou je to ale vyčerpávající boj s větrnými mlýny. Jaké to asi je být v kůži ženy, která sama Brexit nechtěla, a teď se za něj už tři roky pere? Navíc v nerovných soubojích plných posměšků a nenávisti ze všech stran.

Stovky migrantů se v Řecku daly do pohybu směrem k hranicím se Severní Makedonií. Důvodem byly fámy šířené po sociálních sítích o tom, že hranice bude volně průchozí. Došlo i na střety s policií. Řecký ministr vnitra migranty vyzval, aby se vrátili.

Archiv Střepin najdete ZDE.
 

TN.cz/vem,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Střepiny

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz