Střepiny

Střepiny 7. 4. 2019

Schopnosti chytrých aut versus zodpovědnost řidičů a záběry z riskantní jízdy českého politika. Kdo by nesl vinu za případnou nehodu? Theresa Mayová - dáma, která srdnatě bojuje za Brexit, přestože ho sama v referendu odmítala. Kde bere sílu a odhodlání? A justiční omyly v Česku a odškodňování jejich obětí. Proč je nikdo nepočítá a nakolik si ceníme zničeného lidského života?

Udrží vás v jízdních pruzích nebo sama zaparkují. Takzvaná chytrá auta ale také svádí řidiče k tomu, že se přestávají věnovat řízení. Jako někdejší kandidát na předsedu sociálních demokratů Jaromír Landsman. Právě jeho jízda, při které ve více než stokilometrové rychlosti nedrží volant a zvažuje sledování filmu, se už druhý týden šíří internetem. Jak poloautonomní systémy v autech fungují? Co si s nimi může řidič dovolit?


77 milionů korun - tolik vyplatil v loňském roce český stát obětem nezákonné vazby či stíhání. Jedná se o nejvyšší částku za posledních šest let. I přes to u nás nikdo počet nezákonně stíhaných neeviduje. Jakou cenu má zničený lidský život? Zajímají se soudy a ministerstvo spravedlnosti o osudy lidí, kteří kvůli pochybení přišli o společenské postavení a svobodu?

Související obsah


Brexit - pro většinu lidí synonymum nekonečného vyjednávání o odchodu Velké Británie z Evropské Unie. Pro britskou premiérku Theresu Mayovou je to ale vyčerpávající boj s větrnými mlýny. Jaké to asi je být v kůži ženy, která sama Brexit nechtěla, a teď se za něj už tři roky pere? Navíc v nerovných soubojích plných posměšků a nenávisti ze všech stran.

Stovky migrantů se v Řecku daly do pohybu směrem k hranicím se Severní Makedonií. Důvodem byly fámy šířené po sociálních sítích o tom, že hranice bude volně průchozí. Došlo i na střety s policií. Řecký ministr vnitra migranty vyzval, aby se vrátili.

Archiv Střepin najdete ZDE.
 

TN.cz/vem,

K tématu Střepiny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz