výchovný ústav

Tady skončil vrah Elišky z Teplic. Podívejte, jak bude žít! GALERIE

Daniel skončil v ústavu v Boleticích
Zdroj: facebook.com
Daniel skončil ve výchovném ústavu v Boleticích

Čtrnáctiletý Daniel, kterého policie zadržela jako podezřelého z vraždy o rok mladší přítelkyně, skončil ve výchovném ústavu v Boleticích na Děčínsku. Umístěn bude na oddělení pro extrémní poruchy chování. Na svobodu se dostane s čistým trestním rejstříkem.

Policie chlapce viní z toho, že zabil svou kamarádku Elišku. Tělo dívky našli v sobotu ráno v teplickém lesoparku. Případ policisté odložili kvůli nízkému věku pachatele - je mu 14 let a nemůže tak být trestaný.

 

Daniel byl prozatím umístěn do výchovného ústavu v Boleticích nad Labem na okraji Děčína, konkrétně na oddělení pro extrémní poruchy chování. Ve výchovném ústavu může chlapec strávit až 5 let a potom bude mít čistý trestní rejstřík.

 

GALERIE Výchovný ústav Boletice

1
/
7
Zdroj: vuboletice.cz
Výchovný ústav v Boleticích

 

"Na tomhle oddělení bude do patnácti let, v tom výchovném ústavu následně do zletilosti, což je 18 let. Já můžu dát soudu návrh na prodloužení ústavní nebo ochranné výchovy o rok, čili do 19 let," vysvětlil ředitel ústavu Pavel Bártík.

 

 

Čím víc se veřejnost o Danielovi dozvídá, tím víc se ukazuje, jak moc byl smrtí posedlý. Měl psychické problémy a deprese a vyznával styl EMO. Tomu, že by mohl provést něco strašného, nasvědčovaly i texty písní, které nahrál na youtube.

 

Středisko výchovné péče poskytuje všestrannou preventivně výchovnou péči dětem a mladistvým s poruchami chování. Zaměřujeme se na diagnostiku a nápravu výchovných problémů a negativních projevů chování.

mom TN.cz