Smuteční obřad

Tajný pohřeb Milana Lasici (†81): Obřad pouze v kruhu přátel a rodiny

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 8:37
22.7. 2021 8:35
Téma:

Nejen Slovensko zasáhla v neděli večer smutná zpráva, navždy totiž odešel legendární herec, komik a zpěvák Milan Lasica. Oblíbený umělec zemřel přímo na jevišti. Nyní přišel další šok. Jeho pohřeb proběhl v tajnosti a pouze v okruhu nejbližších přátel a rodiny.

Stovky fanoušků čekaly, kdy proběhne umělcův pohřeb, tak aby mu mohly naposled vzdát hold. Dokonce se mluvilo i o tom, že by měl mít známý herec státní pohřeb.

 

Vše je ale nakonec jinak. Podle portálu Nový svět se příbuzní setkali už den po jeho smrti a padlo rozhodnutí, že se s ním rozloučí jen v soukromí.

 

 

Pohřeb Lasici se tak konal v tajnost ve středu 21. července v bratislavském krematoriu. S hercem se rozloučila jeho manželka Magda Vášáryová, jejich dvě dcery a další vybraní smuteční hosté. Podle Blesk.cz se pohřbu zúčastnil také český herec Bolek Polívka.

 

Smrt oblíbeného herce a zpěváka přišla velmi nečekaně. Milan Lasica vystupoval spolu s orchestrem na výročním koncertě v bratislavském Studiu L+S, po dozpívání písně "Ja som optimista" byl v dobré formě ale zničehonic zkolaboval a skácel se k zemi.

 

 

Legendárního herce se přímo na místě pokoušeli oživit i přítomní diváci, snaha byla však marná. Tvorbu Lasici si mnozí spojují s Júliem Satinským, se kterým často vystupoval. Pamatovat si ho můžeme také z mnoha známých filmů, jako jsou například Tři veteráni, Saturnin, Výchova dívek v Čechách nebo třeba Obsluhoval jsem anglického krále. Lasica ale minulý rok pověsil svou filmovou kariéru na hřebík, dle jeho slov už se na natáčení necítil.

 

Milan Lasica zemřel 18. září 2021. Připomeňte si smutnou událost v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz