PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ

Češi vládní opatření neřeší! Strážníci rozhání pikniky, lidé nemají roušky

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 23. 3. 2020
Téma:

Nařízení objevovat se na veřejnosti jen se zakrytým obličejem a neshromažďovat se stále nebere řada lidí vážně. A to ani přes hrozbu pokut či úplného zákazu vycházení. Jen v Praze strážníci zaznamenali už na čtyři tisíce přestupků. Někdo chodí bez roušky, jiný si zase neváhá udělat třeba domácí párty nebo piknik v parku.

Park na pražském ostrově Štvanice byl o víkendu i přes chladné počasí plný lidí. Při posezení s pivkem navíc zahřál partu mladíků ohýnek - i když ne nadlouho. V jiných časech naprosto nevinný dýchánek rázně přerušila hlídka strážníků.

  

Opilý muž v Pardubicích zase pobíhal po ulici bez roušky, nadával lidem kolem a nakonec ještě pokousal strážníka. Skončil na záchytce. Při propuštění dostal pokutu tisíc korun za neuposlechnutí výzvy. Více se dočtete v tomto článku na TN.cz.

 

V Praze prý strážníci pokuty nerozdávají a raději domlouvají, v souvislosti s vládním nařízením přitom evidují už na čtyři tisíce prohřešků. Nejčastěji jde o nenošení roušek.

 

Sportovní areály a dětská hřiště jsou uzavřené. Ty, které nejdou oplotit, strážníci označují páskou 'Vstup zakázán'.

 

 

Samotným policistům není dvakrát příjemné komandovat lidi jen za to, že si dovolili potkat se s přáteli nebo jít na hřiště. Nic jiného jim prý ale nezbývá. "Museli jsme už 22 případů oznámit správnímu orgánu," uvedla policie.

 

Někdo má vládní nařízení slušně řečeno 'na háku'. Třeba u Klášterce nad Ohří se na víkendové oslavě sešlo 18 lidí včetně dětí, zakrytí obličejů prý nikdo neřešil. Stejně jako v případě sedmičlenné party karbaníků z Chomutova.
 

rod TN.cz