limitovaná edice

Neúcta na Mistrovy narozeniny! Na Gottovi chtějí lidé vydělat tisíce

Téma:

Jen několik hodin poté, co se otevřela pražská prodejna, kde se daly jako na jediném místě v Česku koupit eurobankovky s podobiznou Karla Gotta, se rozjely internetové dražby a prodeje. Lidé chtějí na bankovce se zpěvákem vydělat.

Ceny bankovek s Karlem Gottem se nyní pohybují na různých dražebních a inzertních portálek v řádech tisíců korun. Přímo na Mistrovy narozeniny se tak lidé snaží vydělat na jeho věhlasu.


Někteří majitelé je nabízí čerstvě získané bankovky i za 16 tisíc. Ty se zatím prodat nepodařilo, ovšem méně nároční podnikavci už uspěli i s cenami kolem osmi tisíc. Přitom se bankovky daly v prodejně koupit za padesátikorunu.

Bankovka se začala prodávat v neděli v devět hodin dopoledne. Za čtyři hodiny bylo ale vyprodáno a na všechny se nedostalo. Limitovaná edice má pouze 5000 kusů, na jednoho člověka vycházely jen dva kusy. Nešlo je nijak objednat ani rezervovat, bylo možné je zkoupit pouze na prodejně společnosti Supraphon v Praze.

 


Fronty se před prodejnou tvořily již celé hodiny před otevřením, délka přesáhla půl kilometru. Na místo přijela i policie, aby kontrolovala pořádek. Více se můžete dočíst zde.

 


"Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Díky speciálnímu sériovému číslu je každý kus unikátem. Na Euro Souvenir bankovky se nepřijímají rezervace a není ani možný výběr konkrétního čísla," uvedla společnost Supraphon.

 

GALERIE: Přeprodej bankovek s Karlem Gottem

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Bankovka s Karlem Gottem - 1

 

Na narozeninový rozhovor s Karlem Gottem se můžete podívat v reportáži TV Nova:

 

rod TN.cz