Spojené státy

Trump se vrací do veřejného života v plné síle. Dokončil léčbu

Lucie Staničková
Lucie Staničková
9.10. 2020 7:51
Téma:

Americký prezident Donald Trump, který se nakazil koronavirem, dokončil léčbu. Jeho stav je od pondělí stabilní. Už o víkendu se tak bude moci vrátit k plnění veřejných povinností. Informoval o tom ve čtvrtek jeho lékař Sean Conley. Demokraté zpochybnili Trumpovo dušení zdraví, chtějí přezkoumat, zda je schopný nadále řídit zemi.

"Prezident reagoval na léky velmi dobře a zůstal stabilní. Očekávám, že se v sobotu bude moci vrátit ke svým veřejným aktivitám,“ citovala BBC prohlášení lékaře Seana Conleyho.


Trump informoval, že pravděpodobně v pátek podstoupí další test na koronavirus. Zároveň v jednom ze svých rozhovorů řekl, že by se v sobotu mohl zúčastnit shromáždění, a to zřejmě na Floridě.

 


Přibližně před týdnem potvrdily testy, že je americký prezident pozitivní na koronavirus. Následně strávil kvůli svému zdravotnímu stavu několik dní ve vojenské nemocnici Waltera Reeda nedaleko Washingtonu.


Ve čtvrtek se na sociálních sítích Trump vyjádřil, že jeho nakažení bylo "požehnáním od Boha.“ Podotkl, že díky tomu objevil lék na koronavirus. Lékařům řekl, aby mu naordinovali experimentální lék společnosti Regeneron Pharmaceuticals, ze kterého byl nadšený.


Prezident poté slíbil, že tento lék zajistí pro všechny Američany zdarma. Koronavirem se nakazila také jeho manželka a první dáma USA Melanie Trumpová. Její stav však nevyžadoval hospitalizaci a léčila se z nemoci doma.

 

Demokraté v pátek navrhli vytvoření speciální komise, která by přezkoumala duševní zdraví Donalda Trumpa. Zpochybnili ho v souvislosti s neustálým zlehčováním koronavirové pandemie z prezidentovy strany.

 

Trump během své hospitalizace na chvíli opustil nemocnici. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz