Dlouhodobá předpověď

Mírná, nebo tuhá zima? Myslivci a meteorologové se neshodnou!

Zimní počasí
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Podzim už nabírá sílu a velmi rychle budeme muset uklidit sandály i kraťasy. Ale jaká bude zima? Studená a zasněžená nebo teplá a deštivá? Odpověď záleží na tom, koho se zeptáte.

A nejde jen o to, že se neshodnou vědmy s meteorology, myslivci nebo třeba kuchaři. Rozpory panují i mezi odborníky na slovo vzatými.

 

"Sezónní předpovědi zpracovávané různými světovými centry se na tom, jaká bude zima ve střední Evropě, zatím moc neshodují," potvrzuje rozpolcenost expertů meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Institut Iri neočekává výrazné teplotní odchylky v porovnání s normálem a srážkově podprůměrnou zimu. "Centrum NCEP pak v poslední predikci vypočítává období zimních měsíců teplotně nadprůměrné a srážkově bez větších odchylek od normálu. Tedy zimu na blátě," vysvětluje Honsová.


 

Proti těmto dvěma už tak rozporuplným odhadům stojí ještě předpověď praktiků a velkých znalců přírody, tedy myslivců. Ti jsou podle Honsové přesvědčeni, že nadcházející zima bude naopak tuhá. Usuzují tak z toho, že si zvířata dělají velké zásoby.

Podívejte se na předpověď počasí:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Moderátorka Počasí to na pódiu neskutečně rozjela. Svým zpěvem ohromila diváky!

VIDEO: Předpověď počasí vyděsila diváky! Do moderátorky udeřil blesk a pak nastalo ticho...

10 věcí, které jsou na zimě pozitivní
Šest tipů, jak přežít podzim i zimu bez nemoci

pez TN.cz