masivní propouštění

Turecko propustí 38 000 zločinců, potřebuje cely pro zatčené pučisty

Zatčení lidé v Turecku - 3
Zdroj: Twitter
Téma:

Masivní zatýkání po pokusu o vojenský převrat v Turecku zcela přeplnilo věznice. Ministr spravedlnosti Bekir Bozdag ve středu oznámil, že Turecko propustí 38 000 vězňů, kteří spáchali své zločiny před 1. červencem.

Turecký ministr spravedlnosti v sérii zpráv na twitteru zdůraznil, že se nejedná o amnestii, zločiny nejsou vězňům prominuty, ale jsou propouštěni na čestné slovo. Svoboda se netýká zločinců usvědčených z vraždy, terorismu nebo z narušení státní bezpečnosti.

 

"Regulace se vztahuje na zločiny spáchané před červencem 2016. Zločiny spáchané po 1. červenci jsou mimo rozsah," uvedl Bozdag.

 

"Výsledkem této regulace je propuštění přibližně 38 000 lidí, kteří budou během první fáze propuštěni z věznic s minimální ostrahou," dodal Bozdag.

 

 

Tureckými médii se již dříve šířila zpráva o přeplněných věznicích kvůli masivnímu zatýkání po pokusu o převrat, ke kterému došlo 15. července. Po neúspěšném puči skončilo podle portálu Yahoo!news ve vězení více než 35 000 lidí, téměř 11 600 bylo ale následně propuštěno.
 

klma TN.cz