pořad s petrem suchoněm

TV Nova spouští nový pořad Debaty u piva. Na tohle se můžete těšit!

Bára Divišová
Bára Divišová
12.5. 2020 18:49
Téma:

Televize Nova představuje nový pořad Debaty u piva, který se bude vysílat každé pondělí v 18:00 hodin na webu TN.cz. Na první díl se můžete podívat už 18. května. Uvidíte v něm například, jak se restaurace po dvou měsících opět staví na nohy a jak jim i vy můžete pomoci. Pořad povede moderátor Petr Suchoň.

První díl pořadu s foodblogerem Lukášem Hejlíkem a sládkem Prazdroje Václavem Berkou najdete zde.

 

Po dvou měsících mohly hospody a restaurace konečně slavnostně narazit sudy s pivem a alespoň pootevřít své dveře hostům. Nový začátek, nová daleko přísnější hygienická opatření. Samozřejmostí je nyní dezinfekce stolů po každém zákazníkovi. Žádné ubrusy, podsedáky, slánky nebo pepřenky na stolech.

 

"Jídelní lístek máme jednorázový. Pivní tácky budeme nosit s pivem, aby nebyly na stole. S každým pivem se přinese nový a starý se vyhodí," upřesňuje nová pravidla číšník Ladislav.

 

"Lidé jsou nadšení z toho, že mají konečně pivo v krýglu, ne v kelímku. A že si mohou sednout a jsou obsluhováni. Taky se těším, až si zajdu na pivo," svěřila se servírka Dominika. Přestože zahrádky restaurací jsou lidem už k dispozici, nedá se říct, že by se podniky mohly přetrhnout. Hosty spíš mohou počítat na prstech.

 

 

"Doufáme, že se lidi vrátí. Přestanou mít strach a zajdou na pivo a na jídlo," říká Ladislav. "Ty dva měsíce výpadku se nedají ničím nahradit," svěřil se sládek Plzeňského prazdroje Václav Berka. Ztráty mnoha restaurací sahají do milionů korun. Ohlížet se dozadu ale prý nemá smysl, důležité je soustředit se na budoucnost.

 

Jaká bude, záleží nejen na provozovatelích, ale i na hostech. Nastartovat nejen hospody, ale celé Česko chce i TV Nova. Co teď nejvíce potřebují nejrůznější odvětví, aby se vzpamatovala? Jak je můžete podpořit vy sami a jak z toho naopak můžete těžit? O tom bude každý týden diskutovat moderátor Petr Suchoň s majiteli firem, výrobci nejrůznějšího sortimentu a provozovateli služeb. Nenechte si ujít nový pořad na webu TN.cz, který se bude vysílat každé pondělí od 18:00 hodin.

Související témata:
TN.cz