Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zveřejní identikit?

Ukáže policie Kuciakova vraha? Chce požádat veřejnost o pomoc

Pohřeb Jána Kuciaka
Zdroj: TV Markíza
Kuciaka a Kušnírovou někdo zavraždil téměř před dvěma měsíci

Slovenští policisté si zřejmě neví rady s ostře sledovaným případem dvojnásobné vraždy. Chtějí se obrátit na veřejnost s žádostí o pomoc při vyšetřování smrti novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Podle TV Markíza zveřejní i popis podezřelého.

Šéf slovenské policie Tibor Gašpar na tiskové konferenci oznámil, že se kriminalisté brzy obrátí na veřejnost s prosbou o pomoc při objasňování vraždy Kuciaka a Kušnírové. Více podrobností neuvedl. Odmítl sdělit i to, zda zveřejní fotografii či popis podezřelého.

 

Podle informací TV Markíza ale policie snímky či alespoň identikit pachatele plánuje k výzvě připojit. Kriminalisté údajně disponují důkazy z místa činu, které mají identitu vraha prozrazovat. Mluví se o popisu podezřelého, záběrech z fotopastí či z bezpečnostních kamer.

 

Na případu podle Gašpara stále pracuje "enormní množství policistů". Přesto to vypadá, že vyšetřování se zaseklo na mrtvém bodě. "Jestli jsme se někam posunuli, o tom nemám tak dobré informace, abych to mohl veřejně konstatovat," prohlásil policejní šéf, který v poslední době čelí kritice veřejnosti.

 

Do vyšetřování se prý Gašpar neplete, proto ani nezná další podrobnosti. "Snažím se zůstat mimo, aby bylo zachováno nezávislé vyšetřování. Je tedy objektivní, nezávislé a pod dohledem prokutátora. Policejní prezident do toho vůbec nevstupuje," dodal.

 

 

Novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou našli policisté mrtvé v jejich domě ve Velké Mači 25. února. Matka Kušnírové volala na policii, že se jí nedaří s dceru kontaktovat. Zemřeli zřejmě už 22. února.

 

Oba byli zavražděni střelnou zbraní. Jejich smrt měla souviset s Kuciakovou prací, při níž jako investigativní reportér odhaloval různé problémy společnosti. V posledním textu psal o propojení italské mafie se slovenskou politikou.


Podívejte se na reportáž TV Nova k situaci na Slovensku:

epa TN.cz