Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

problémy s migranty

Utečenci už okupují hranice s Rakouskem! Nikdo neví, co s nimi

Utečenci na hranicích s Rakouskem - 5
Zdroj: Profimedia
Utečence vysazují na rakouských hranicích

Migranti z Afriky a Blízkého východu jsou velkým problémem EU a posunují se čím dál hlouběji do centra Evropy. Nyní uvízli na severu Itálie na hranicích s Rakouskem. Vyhodili je tam z vlaku.

Utečenci se snaží dostat přes Turecko a Středozemní moře do Řecka a Itálie a odtamtud dále do Evropy. Na severu Itálie však nyní narazili na nečekanou překážku. Německo, kam směřovali, totiž znovuzavedlo pasovou kontrolu a kvůli summitu G7, který se koná 7. a 8. června, nemíní z bezpečnostních důvodů utečence přijímat.

 

Kontrolu provádějí už na rakousko-italských hranicích, kde je vyhazují z vlaku do Německa. Běloši jedou bez problémů dál, cestující tmavé pleti musí ukázat pas a imigranti si musí vystoupit. O italském Bolzanu se tak nyní mluví jako o nové Lampeduse a europoslanec Matteo Salvini prohlásil, že to tam vypadá hůř než v Bejrútu.

 

GALERIE: Utečenci na hranicích s Rakouskem

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Utečenci na hranicích s Rakouskem - 1

 

S problémy se potýkají také obyvatelé dvoutisícového Brenneru, který na takový příliv uprchlíků není připravený. "Podle našich informací bylo v Brenneru vysazeno za posledních půl roku více než 5 tisíc běženců. Obvykle hned pokračovali v cestě, teď ale nesmí přes hranice," uvedla Andrea Tremoladová z organizace Volontarius, která pomáhá policii při komunikaci s uprchlíky. Organizace je prozatím ubytována ve starém skladišti. Jiní spí po nádražích. Přes den jsou jich na ulicích stovky.

 

 

Do Itálie podle úřadů přicestovalo za rok 2014 asi 170 tisíc lidí, tedy čtyřikrát víc než v roce 2013. Na 25 tisíc z nich má být přestěhováno do dvou let do jiných evropských zemí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Bezdomovec ohromil internet: Našel v metru starý klavír a zahrál jako koncertní mistr!

Z vojáka se stal bezdomovec a alkoholik. Takto ho pak proměnili v elegána

hel TN.cz