OBĚŤ KORONAVIRU

Druhé dítě v Česku zemřelo s covidem. Chlapci bylo teprve 11 let

Krajské nemocnice
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 21:26
10.3. 2021 16:58
Téma:

V České republice zemřelo už druhé dítě nakažené koronavirem. Zřejmě pocházelo z Chomutovska.

Ve statistikách ministerstva zdravotnictví se ve středu objevila informace o úmrtí chlapce ve věku 0-14 let, který byl nakažený koronavirem. Úmrtí potvrdil Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS). Podle údajů z ministerstva bylo chlapci teprve 11 let.


"Můžeme potvrdit, že dne 7. 3. 2021 jedno dítě ve věku 0-14 let mužského pohlaví pozitivní na covid-19 skutečně zemřelo. Více však vzhledem k ochraně osobních údajů a dle další platné legislativy sdělit nemůžeme," uvedl mluvčí ÚZIS Petr Kučera. Není jasné, jestli byl covid-19 hlavní příčinou úmrtí.

 


Dítě zřejmě pocházelo z Ústeckého kraje. "Kolegyně prověřovaly nemocnice na Chomutovsku, ve statistikách je úmrtí psané na Chomutovsko. Prověřovaly oddělení patologie, záchrannou službu, jestli někoho takového neošetřovala, a nic jsme nenašly. Je možné, že dítě pocházelo z Chomutovska, ale zemřelo v jiném kraji," uvedla ředitelka ústecké krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

 

Statistika zemřelých s koronavirem dle ministerstva zdravotnictví k 10. březnu 2021:


 

První obětí koronaviru mezi dětmi byla holčička z Plzeňského kraje, která zemřela 22. února.

 

V prosinci loňského roku bylo ve statistikách uvedeno ještě jedno dětské úmrtí. To ale později ministerstvo ze statistik vymazalo. Dítě se totiž matce, která byla covid pozitivní, narodilo již mrtvé.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz