Velká akce

V Brně evakuovali 25 lidí. V domě objevili mrtvolu a chemikálie!

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 9.12. 2019 15:18
Téma:

Hasiči i policisté od pondělního dopoledne zasahují v Šámalově ulici v centru Brna. Evakuovali odtud 25 lidí, na místě je policejní pyrotechnik. V jednom z bytů tu totiž objevili neznámé chemikálie.

"Původně jsme byli voláni k muži, kterého sousedi už delší dobu neviděli. Když jsme se dostali do bytu, uvnitř jsme muže našli mrtvého. Zároveň tam ovšem byly neznámé chemikálie," popsal pro TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Dodal, že přesné množství chemikálií nezná. "Protože nevíme, jak moc jsou či nejsou nebezpečné, evakuovali jsme z toho domu a z domů okolních 25 lidí a ulici jsme uzavřeli pro pěší i dopravu," doplnil Malášek.

 

Kolem 13. hodiny byt prohlédl policejní pyrotechnik, který se vzápětí šel poradit s chemickou jednotkou hasičů, která byla na místo podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky volána kolem poledne. "Chemici" spolu s pyrotechnikem chemikálie stále analyzovali i po 15. hodině.

Zatím tak stále není jasné, zda a případně jak moc jsou nalezené látky nebezpečné. "Proto ani zatím nevíme, jak dlouho ještě budeme na místě a kdy se budou lidé moci vrátit domů," uvedl policejní mluvčí. Podle informací TN.cz měl mrtvý muž mezi sousedy pověst podivína. Policisté ve spolupráci s městskou částí pracují i s variantou, že se problém nepodaří během dne vyřešit a evakuovaní lidé se tak nebudou moci vrátit domů.

 

GALERIE: Nález neznámých chemikálií v Brně, zasahují hasiči i policisté

1
/
4
Zdroj: AKTU.cz
U nálezu neznámých chemikálií v Brně zasahují hasiči i policisté - 3

TN.cz