Kde jsou povoleny

Burkini v českých akvaparcích? Platí tato pravidla. PŘEHLED

Plavky
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Českem se začala šířit fotografie žen koupajících se v burkinách, což vyvolalo řadu otázek, jestli je možné koupat se v oblečení, které zahaluje tělo i hlavu. Jaké oblečení je dovoleno nosit do bazénů a čemu bychom se měli vyvarovat? Zjistili jsme pro vás, jaká pravidla platí v českých aquaparcích a koupalištích.

Po zveřejnění fotografie, na kterých se ženy koupaly v tzv. burkinách, které zakrývaly tělo i hlavu, se objevila otázka, jestli je možné takto chodit na koupaliště.

 

Rozčílení zákazníci si na facebooku stěžují, že do akvaparku, kde je možné koupat se zahalený, už nevkročí. Argumentují přitom tím, že takový koupací úbor není hygienický. Někteří se zjevně domnívají, že se ženy koupaly v oblečení, ve kterém chodí venku na ulici. Na sobě přitom měli speciální plavecký úbor, který vyhovuje náboženským normám islámu.

 

Jak je to s burkinami na koupališti, kam chodíte vy? Napište nám na mail zpravy@nova.cz, nebo na náš Facebook.

 

Některé akvaparky obdobný plavecký úbor zakazují, jiné s nimi nemají problém. Takto se k tomu staví vybrané české akvaparky:

 

Fotografie byly pořízeny v Aqupalace Praha, který je jeden z největších aquaparků ve střední Evropě. V reakci na bouřlivou odezvu, kterou fotografie vyvolaly, vydal prohlášení, ve kterém vysvětluje zásady nošení oblečení vhodného ke koupání.

 

Zakázáno je například veškeré venkovní oblečení, jako je spodní prádlo, kalhoty a pro muže bermudy bez slipové vložky. Koupací trika i burkini jsou povoleny, jelikož jsou vyrobeny z materiálu, který je vhodný ke koupání.

 

Do Biotopu Radotín je potřeba mít slušné a čisté oblečení. Povoleny jsou plavky, burkini i koupací trika. "Po návštěvnících požadujeme hlavně dodržování základních hygienických pravidel, jako osprchování se před vstupem do přírodního koupaliště a čistý, slušný koupací oděv," sdělila TN.cz Petráčková z Biotopu Radotín.

 

 

V libereckém centru Babylon jsou povoleny plavky nebo plavecký úbor, koupací čepice i plavecké šortky. Koupací oděv nesmí mít kovové doplňky nebo podobný tvrdý materiál.

 

"Vstup k bazénům a pobyt v bazénech je povolen pouze v koupacím oděvu, tj. v plavkách nebo plaveckém úboru z pružného přiléhavého materiálu bez doplňků z kovových či obdobně tvrdých materiálů. Přípustné jsou plavecké šortky a koupací čepice. Burkini v provozním řádu aquaparku nejsou napsány. Pokud někdo přijde v tomto konkrétním oděvu, bude se situace řešit na místě, zda je oblečení vhodné do aquaparku nebo ne," řekla pro TN.cz Jana Bachmanová, ředitelka sekce zábavy centra Babylon.

  

 

Ve Vodním ráji Jihlava je zakázáno vstupovat do bazénů ve spodním prádle a svrchním oblečení. U malých dětí nejsou povoleny papírové pleny či vstup bez plavek.

 

"Nošení více vrstev oděvu není dovolené. Dochází k porušování provozního řádu a hygienických pravidel. Nároky na dodržování hygienických pravidel koupacích vod jsou vysoké, proto jsou návštěvníci povini se před vstupem do areálu osprchovat. V burkinách nebo koupacích tričkách je obtížné zbavit se nečistot," řekl TN.cz Martin Málek, tiskový mluvčí Vodního ráje Jihlava."

 

"Do některých bazénů je také zakázán vstup v bermudách, které přispívají ke znečišťování vody. V kapsách se mohou nacházet různé kapesníky, mince a další předměty, které kontaminují vodu," dodal tiskový mluvčí Martin Málek.

 

V Aqualandu Moravia v Pasohlávkách mají tento problém vyjasněný přímo v návštěvním řádu. Ten přímo říká: "Vstup do bazénů je z hygienických důvodů možný jen v plavkách." To znamená, že pokud jsou burkini opravdu z materiálu, který je běžný pro plavky, pak s nimi není v Aqualandu žádný problém.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žena se šla koupat do bazénu, za přítelem pak přiběhla v slzách. Kvůli plavkám zažila hrozné ponížení!

Voda volá! Jak u ní neriskovat zdraví nebo dokonce i život?
Plavky pro odvážné: Vzali byste si plavky s bradavkami?

reg TN.cz